Влада

Колишній начальник Житомирського ТТУ через суд скасував другу догану мера, а за першу ще судиться

3 December 2019, 10:25

Суд задовольнив позов колишнього начальника комунального підприємства «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Євгенія Демчика до мера Сергія Сухомлина щодо скасування розпорядження про догану, яке було підписане 13 травня 2019 року.

В Єдиному державному реєстрі судових рішень 2 грудня оприлюднили відповідне рішення Корольовського районного суду м.Житомира, яке було ухвалене 20 листопада 2019 року.

«ОСОБА_4 оголошено догану за неналежне виконання посадових обов`язків, водночас в оскаржуваному розпорядженні міського голови не зазначено невиконання яких конкретно посадових обов`язків допустив позивач, перебуваючи на займаній посаді керівника підприємства, і коли саме. Посилання представників відповідачів на п.4.3 Контракту («Керівник несе особисту відповідальність за результати господарської діяльності Підприємства»), як на підставу правомірності оголошення догани ОСОБА_4 , судом до уваги прийняті бути не можуть, оскільки розпорядження міського голови від 13.05.2019 такою підстави з посиланням на зазначений п.4.3 Контракту не містить», - йдеться у рішенні суду.

Також суд зауважує, що за порушення вимог закону «Про публічні закупівлі» в частині прийнятих рішень, вибору і застосування процедур закупівлі, відповідальність несуть члени тендерного комітету або уповноважена особа чи особи персонально.

Скріншот з рішення суду

Крім того, у розпорядження мер посилається на доповідну записку начальника контрольно-аналітичного відділу Житомирської міської ради, однак не зазначено, які саме інші порушення допущені керівником ТТУ. Суд наголошує, що розпорядження в цій частині жодним чином не конкретизовано та не обґрунтовано.

«З урахуванням встановлених обставин, суд дійшов висновку про необґрунтованість прийнятого міським головою розпорядження від 13.05.2019 №482 про притягнення до дисциплінарної відповідальності ОСОБА_4. Частиною першою статті 148 КЗпП України визначено, що дисциплінарне стягнення застосовується власником або уповноваженим ним органом безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення. Оскільки проступок було виявлено за актом перевірки контрольно-аналітичного відділу Житомирської міської ради №14/03328310 від 28.03.2019, а розпорядження міського голови видано 13.05.2019, суд приймає до уваги доводи представника позивача щодо пропущення відповідачем строку притягнення ОСОБА_4 до дисциплінарної відповідальності», - зазначається в рішенні суду.

Скріншот з рішення суду

Корольовський районний суд ухвалив: визнати протиправним та скасувати розпорядження міського голови від 13 травня 2019 року № 482 про притягнення до дисциплінарної відповідальності начальника ТТУ Євгенія Демчика; стягнути з Житомирського міського голови Сухомлина Сергія Івановича на користь позивача 768,40 грн витрат по сплаті судового збору.

Рішення суду ще не набрало законної сили і може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Нагадаємо, колишній начальник ЖТТУ Євгеній Демчик подав ще два позови, де відповідачем є мер Сергій Сухомлин: про скасування розпорядження мера про догану, яке було підписане 21.02.2019 року та про поновлення на посаді. Чергове засідання у справі про скасування першої догани призначене на 11 грудня 2019 року, про поновлення на посаді – на 17 грудня 2019 року.

Як повідомляв Житомир.info, Євгеній Демчик очолив ТТУ 10 вересня 2018 року. В лютому 2019 він отримав догану від мера Житомира, а в травні 2019 – другу догану. 23 липня 2019 року мер підписав розпорядження про відсторонення від посади керівника Житомирського ТТУ Євгенія Демчика, аби той не заважав проведенню перевірки роботи підприємства. Демчик був звільнений з посади начальника КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» з 23 серпня 2019 року. Декларацію перед звільненням Євгеній Демчик оприлюднив лише 10 жовтня 2019 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд ТТУ Демчик догана Сухомлин  
Матеріали по темі