Влада

Комісія облради хоче тимчасово призупинити роботи на об’їзній біля Житомира, де задіяні китайці

19 February 2020, 10:10

Які заходи вживаються щодо недопущення завезення на територію області небезпечного коронавірусу громадянами Китаю, що працюють на будівництві об’їзної автодороги навколо Житомира – про це 18 лютого говорили депутати на профільній комісії обласної ради повідомляє пресслужба облради.

У засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів взяли участь голова обласної ради Володимир Ширма, його заступник Максим Вілівчук, заступниця голови облдержадміністрації Наталія Остапченко, заступниця Житомирського міського голови Марія Місюрова, заступник начальника профільного управління облдержадміністрації Віктор Лучків.

Про ситуацію з працівниками китайської компанії, що залучені на будівництві дороги, і які повернулись після святкування їхнього Нового року в нашу область, розповів директор державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Зіновій Парамонов.

«Серед тих людей, що прибули з Китаю для продовження робіт на будівництві дороги, хворих немає. Заради безпеки жителів нашої області було прийнято рішення розмістити будівельників в окремих ізольованих приміщеннях, і вони зараз на спостереженні. Всі заходи, які вживаються щодо цих працівників, відповідають санітарно - протиепідемічним вимогам. Усього на будівництві працюють орієнтовно 90 громадян з Китаю, 16 з них не виїжджали на свята за межі нашої країни. Наразі на місце роботи повернулось вже 11 працівників. Усі вони перебувають під контролем», - розповів фахівець.

Під час обговорення депутати дійшли згоди, що на державному рівні має бути посилено відповідні заходи, зокрема обмеження на певний період в’їзд в нашу країну китайських громадян, як це зробив наприклад Казахстан, який повністю заборонив їм в’їзд. Також депутати вважають, що необхідно посилити нагляд за будівельниками, яких ізольовано, аби вони не покидали нинішнє місце перебування до завершення відповідного терміну спостереження.

Підсумував роботу постійної комісії голова обласної ради Володимир Ширма.

«По-перше, депутати дали доручення управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації забезпечити цілодобове медичне спостереження за китайськими працівниками, а також проаналізувати і внести пропозиції щодо потреби у необхідних медикаментах та засобах спеціального медичного захисту, аби закупити їх та створити відповідний резерв для оперативного реагування у разі необхідності. По-друге, профільна комісія доручила облдержадміністрації звернутись до Кабінету Міністрів України з проханням тимчасово призупинити роботи з реконструкції Північної об’їзної дороги, аби китайські працівники не повертались на місце роботи, а залишались в своїй країні. Також будемо звертатися до правоохоронних органів області, щоби вони встановили цілодобове чергування біля житлових боксів, де проживають будівельники. Хочу зазначити, що всі ці заходи спрямовані на те, аби убезпечити жителів нашої області та країни в цілому від можливого завезення небезпечного вірусу», - сказав Володимир Ширма і наголосив, що здоров’я, життя і безпека наших людей найважливіше за будь-яке будівництво.

Нагадаємо, 14 лютого 2020 року до редакції звернулися працівники, які будують об’їзну дорогу біля Житомира, з повідомленням, що на початку лютого після зимової відпустки з Китаю повернулись декілька працівників, щоб продовжити роботи, й це непокоїть колег через небезпеку поширення коронавірусу. 15 лютого в Житомирській ОДА зібрали нараду й пообіцяли ізолювати всіх працівників з Китаю, які залучені на будівництві об’їзної та їздили додому. Наразі китайців, які після відпустки повернулися на будівництво об’їзної біля Житомира, ізолювали: на час карантину 9 осіб проживають в зачинених кімнатах і, за словами медиків китайської компанії, їх контакти із зовнішнім світом обмежені.

Як повідомляв Житомир.info, 28 листопада 2017 року керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак та представник компанії Sinohydro Corporation Limited (КНР) – Mr. Xu Fei підписали контракт на реконструкцію Північної об’їзної дороги м. Житомир по трасі М-06 Київ – Чоп. В березні 2018 року тодішній голова Житомирської ОДА Ігор Гундич зустрічався із представниками китайської компанії Sinohydro, які виграли тендер на суму 42 млн євро на будівництво Північного обходу. 22 травня 2019 року керівник Укравтодору подивився, як китайська компанія робить житомирську об’їзну, і зажадав більше людей і техніки.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада коронавірус комісія Китай Ширма дорога  
Матеріали по темі