Суспільство

У житомирському центрі зайнятості розповіли про затребувані професії та назвали вакансії з найбільшою зарплатою

26 лютого 2020, 12:02

У січні 2020 року у базі даних служби зайнятості Житомирської області було на 10% більше пропозицій роботи, ніж у січні торік. Загалом упродовж місяця 1800 роботодавців проінформували центри зайнятості та районні філії обласного центру зайнятості про майже 3800 вакансій.

Про це 26 лютого повідомив Житомирський обласний центр зайнятості.

За видами економічної діяльності кожна третя вакансія пропонувалася на підприємствах переробної промисловості, 15% – в торгівлі; по 8% – у державному управлінні та у закладах освіти; 6% – на транспорті, у сільському, лісовому господарствах та в охороні здоров’я.

За професійними групами найбільший попит роботодавців спостерігався на робітників з обслуговування, кваліфікованих робітників з інструментом, працівників сфери торгівлі та послуг, представників найпростіших професій.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це водії, швачки, слюсарі, верстатники деревообробних верстатів, електромонтери, електрогазозварники.

Також затребувані працівники сфери послуг: продавці, кухарі, охоронники, молодші медичні сестри, офіціанти, бармени, поліцейські патрульної служби.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи: бухгалтерів, медичних сестер, спеціалістів державної служби, вчителів.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, укладальники-пакувальники, вантажники, прибиральники.

Станом на 1 лютого 2020 року у базі даних служби зайнятості налічувалося близько 2600 вакансій. Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив близько 6200 грн (на відповідну дату 2019 року – 5500 грн). У понад 70% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної.

Найбільшу зарплату у січні пропонували претендентам на вакансії начальника виробництва і мийника-прибиральника рухомого складу (по 15 тис. грн), комплектувальника проводів (14 тис. грн), слюсаря-монтажника технологічних трубопроводів (13 тис .грн), водія тролейбуса (11 тис. грн).

Як повідомляв Житомир.info, у грудня 2019 року Житомирський міський центр зайнятості презентував інтерактивну карту вакансій (з використанням сервісу «Google maps»), які заявлені роботодавцями до міського ЦЗ.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: центр зайнятості ЦЗ вакансія безробіття безробітний зарплата  
Матеріали по темі