Місто

Мер закликав житомирян не їхати в «Епіцентр», який відкривається попри прохання дочекатися закінчення карантину

10 April 2020, 14:01

Виконавчий комітет Житомирської міської ради узгодив своє рішення щодо карантину з останніми змінами, які 8 квітня ухвалили на засідання Кабінету міністрів, а мер закликав містян не їхати на відкриття будівельного гіпермаркету «Епіцентр».

Внесення змін до рішення виконкому від 11.03.2020 № 295 «Про введення обмежувальних заходів щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції COVID-19 на території Житомирської міської об’єднаної територіальної громади» розглядали на позачерговому засіданні 10 квітня.

Під час карантину дозволена робота таких суб’єктів господарювання:

торгівлі продуктами харчування, пальним, деталями та приладдям для транспортних засобів та сільськогосподарської техніки, засобами гігієни, лікарськими засобами та медичними виробами, технічними та іншими засобами реабілітації, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, інвентарем, добовим молодняком свійської птиці, засобами зв’язку та телекомунікацій, в тому числі мобільними телефонами, смартфонами, планшетами, ноутбуками та іншими товарами, що відтворюють та передають інформацію, за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, перебування в приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів.

провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, а також медичної практики, діяльності з виготовлення технічних та інших засобів реабілітації, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з продажу, надання в оренду, технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, періодичних випробувань автотранспортних засобів на предмет дорожньої безпеки, сертифікації транспортних засобів, їх частин та обладнання, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з підключення споживачів до Інтернету, поповнення рахунків мобільного зв’язку, сплати комунальних послуг та послуг доступу до Інтернету, ремонту офісної та комп’ютерної техніки, устаткування, приладдя, побутових виробів і предметів особистого вжитку, надання послуг хімчистки, поштової та кур’єрської діяльності, будівельних робіт, робіт із збирання і заготівлі відходів, діяльності, кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Заступниця мера Світлана Ольшанська пояснила, чи стосується нове послаблення, зокрема, будівельних магазинів.

«Якщо господарський магазин здійснює реалізацію господарського інвентарю і дезінфікуючих засобів, то ніхто йому не забороняє працювати, тому що у нас якраз йде сезон весняно-польових робіт, городи, дачі. І в нашому рішенні немає будівельних матеріалів», - сказала Світлана Ольшанська.

Мер Сергій Сухомлин закликав житомирян ігнорувати смс-повідомлення про відкриття «Епіцентру», яке заплановане на найближчі вихідні.

«В нас багато житомирян отримали смс-ки про відкриття «Епіцентру». Ми намагалися вмовити компанію все ж відкриватися після карантину, але є постанова Кабінету міністрів, яка їм дозволяє працювати, продавати ті групи товарів, які дозволені. Тому я тут, перш за все, хочу звернутися до житомирян: не їхати на відкриття. «Епіцентр» нікуди не дінеться, після закінчення карантину можна буде його нормально відвідати, бо ніяка постанова Кабміну не вбереже вас від зараження. Тому думайте і зважено приймайте рішення», - сказав Сергій Сухомлин.

СМС-повідомлення, які розсилали житомирянам

Також в рішення виконкому внесли зміни щодо перевезення пасажирів: у транспорті можуть пересувати працівники суб’єктів господарювання, які мають безперервний промисловий цикл, а не лише «об’єктів критичної інфраструктури», як зазначалося у попередній версії постанови КМУ.

Внесли зміни й щодо пункту про самоізоляцію осіб, які досягли 60 річного віку, виклавши його в такій же редакції, що й у постанові Кабінету міністрів від 8 квітня 2020 року: самоізоляція не стосується осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», військовослужбовців та працівників Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, а також осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, визначених постановою КМУ (див. тут).

Трансляцію засідання міськвиконкому дивіться тут.

Нагадаємо, на засіданні 11 березня 2020 року Уряд затвердив заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19, обмеження мали діяти з 12 березня по 3 квітня 2020 року. 25 березня карантинні обмеження продовжили до 24 квітня, а 2 квітня Уряд ухвалив зміни до постанови КМУ №211, якою запровадив нові обмежувальні заходи, що діятимуть на час карантину. Згодом оприлюднили роз’яснення щодо найбільш поширених запитань про нові обмеження, зокрема – стосовно ізоляції осіб віком від 60 років. 8 квітня Кабінет міністрів оприлюднив постанову з черговими змінами до карантинних заходів.

Як повідомляв Житомир.info, 26 липня 2019 року депутати Житомирської міської ради проголосували за рішення, яке дозволило розпочати будівництво гіпермаркету мережі «Епіцентр». ПАТ «Нова лінія», яке входить до групи «Епіцентр», отримало дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 3,54 га за адресою Київське шосе, 4/2, де збиралися побудувати торговий центр площею 18 тис. кв. м. В лютому 2020 року радник мера Житомира припускав, що гіпермаркет добудують до кінця поточного року та зазначав, що компанія не афішує дату відкриття.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком карантин Сухомлин Епіцентр 
Матеріали по темі