Економіка

Уряд на період карантину контролюватиме ціни на 10 продуктів, 8 фармпрепаратів та 2 медичні товари

15 квітня 2020, 09:43

Починаючи з 15 квітня на період надзвичайної ситуації Уряд Дениса Шмигаля повертається до державного регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби та медичні вироби.

Про це 14 квітня у Facebook повідомив голова Національної Ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.

«Держава три роки тому вирішила позбавитися від можливості впливати на бізнес, навіть у ситуації безпідставного зростання цін. Тоді під моніторинг підпадали 32 продукти. Завтра моніторинг буде розповсюджений на 10 продуктів, 8 фармпрепаратів та 2 медичних товари. Якщо ціна в торгівлі на них планує підвищуватися, то заклад торгівлі через електронну форму зобов’язаний повідомляти про це в Держпродспоживслужбу. На виробників або постачальників це регулювання не розповсюджується. Але держава буде вивчати причини зростання цін в роздрібних магазинах та аптеках, і мати можливість впливати й на виробників, або імпортерів, якщо ціни зростають без економічного обґрунтування», - написав Дорошенко.

Під державне регулювання підпадають такі продукти: гречка, цукор, борошно пшеничне в/г, вітчизняні макарони, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1 категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5% та мінеральна вода без газу.

«Можу сказати, що вперше так чітко визначений перелік продукції включаючи цінову категорію товару, країну виробництва та фасування. Це дозволить робити якісний моніторинг. По-друге, вперше вода для пиття потрапила до соціально-значущих товарів. По-третє, якщо будуть підстави, то перелік продукції, яка підлягає регулюванню, може зростати», - зазначив голова Національної Ради економічного розвитку.

Державне регулювання також розповсюджується на медичні маски та рукавички, як засіб індивідуального захисту під час пандемії коронавірусу.

«Вважаю це дієвим механізмом впливу на цінову ситуацію в країні та початок м’якого регулювання за європейським зразком. Для прикладу у Франції під регулювання підпадає декілька тисяч найменувань продуктів», - наголосив Олексій Дорошенко.

Нагадаємо, 24 березня Антимонопольний комітет України зафіксував значне підвищення цін на овочі, гречану крупу, пшоно та цукор.

Як повідомляв Житомир.info, з 19 березня 2020 року в Житомирі на час карантину заборонили роботу ринків, а підприємці спілкуються з власниками ринків та місцевою владою щодо звільнення від орендної плати. В обласному центрі влада не збирається відкривати ринки, але дозволила працювати магазинам по периметру, які мають вхід не з території ринку. Продуктовий оптовий ринок «Малинській» на околиці Житомира продовжує працювати.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ ціна продукти Дорошенко  
Матеріали по темі