Місто

Виконком погодив відключення води у Житомирі, директор водоканалу пояснив, навіщо це потрібно

27 травня 2020, 11:38

27 травня виконавчий комітет Житомирської міської ради на позачерговому засіданні надав дозвіл водоканалу тимчасово припинити водопостачання у місті, а також погодив хлорування мереж. Заходи заплановані на 30-31 травня.

У ході обговорення питання директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін пояснив, чому існує необхідність відключити воду в усьому місті. Він зазначив, що на водомережах нині триває цілий комплекс робіт, для проведення яких без припинення подачі води не обійтися.

«Згідно з рішенням комісії з надзвичайних ситуацій, це є виключна необхідність, тому що на сьогоднішній день насосна станція другого підйому, єдина станція, яка постачає воду у місто, разом із напірними колекторами та запірною арматурою перебувають у вкрай поганому стані. І разом з цим, зараз іде реконструкція за кошти Світового банку саме цього об’єкта разом з очисними спорудами води. Якщо ми говоримо про насосну станцію та опорний колектор за нею – єдині магістральні мережі, які транспортують воду в місто – виконати роботу по їх заміні неможливо без зупинки всього водопостачання. Ми всі це розуміємо, і, скажемо так, для того, щоб було краще завтра, необхідно сьогодні трішечки потерпіти. Я сподіваюсь, що це всім зрозуміло. Разом з цим водоканалом будуть виконані роботи на шести об’єктах по заміні засувок великого діаметру для того, щоб у майбутньому ми могли оперативно локалізувати місця, аби ліквідувати аварії. Саме зараз у нас є така аварія на вулиці Хлібній, де ми не можемо без зупинки водопостачання зробити локалізацію. Після встановлення запірної арматури це буде можливо. Ще разом з тим іде реконструкція великого магістрального водопровідного колектору – 2,8 км, його треба перепідключати, і наша підрядна компанія, також за кошти Світового банку, буде виконувати роботи, які також неможливі без зупинки водопостачання міста. І хочу додати, що все ж таки це найбільший об’єм робіт, на відміну від тих, які ми виконували у попередні роки. Попередні роки він був великий, а зараз він найбільший», – пояснив Андрій Нікітін.

Директор водоканалу наголосив, що після повної зупинки водопостачання на 24 години ще одну добу проводитиметься хлорування мереж. Тому вода буде придатна лише для побутових потреб.

«О 23:00 год. у суботу (30 травня) в нас починається хлорування. Це є необхідність, регламентні роботи по дезінфекції мереж міста. В неділю буде найоптимальніший день, коли ми можемо це зробити, – після зупинки промити систему. Буде певна кількість повітря в системі, це також для промивки непогано, це є оптимальний варіант для того, щоб це зробити. Водою можна буде користуватися у понеділок зранку для харчових потреб, для господарсько-побутових потреб у неділю водою можна користуватись, але бажано не дуже довго знаходитись під цією водою, тому що концентрація хлору у воді буде підвищена», – зауважив Андрій Нікітін.

Нагадаємо, у зв’язку із припиненням централізованого водопостачання з 00.01 години 30 травня до 23.00 30 травня, проведенням хлорування мереж водопостачання з 23.00 30 травня до 23.00 години 31 травня мешканців Житомира просять завчасно створити дводобовий запас води.

Як повідомляв Житомир.info, 12 березня 2020 року в Житомирі планували проводити ремонтні роботи на водогоні із зупиненням водопостачання. Однак у зв’язку з введенням карантину заплановані на 12 березня масштабні роботи із заміни запірної арматури на водогоні міста переносли на невизначений термін.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вода водоканал відключення Нікітін  
Матеріали по темі