Місто

​На меблі та обладнання для перших класів житомирських шкіл виділять 17 млн грн, з яких майже 11 млн грн – кошти міського бюджету

5 червня 2020, 15:10

На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у 2020 році в Житомирі спрямують близько 17 млн грн, з яких майже 11 млн грн – кошти місцевого бюджету, решта – 6 млн грн – субвенція з державного бюджету.

Про це 5 червня на позачерговому засіданні виконкому повідомила директор департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради Діна Прохорчук під час розгляду питання щодо перерозподілу видатків бюджету в частині надходження субвенції з державного бюджету на «Нову українську школу».

«Фактично, загальна сума на Нову українську школу у нас буде 17 млн грн, з них майже 11 млн грн – це міський бюджет, а 6 млн грн - надходження з державного бюджету», - відповіла Діна Прохорчук на запитання мера Житомира, щодо співфінансування зазначених видатків.

«Діти, дійсно, не повинні бути заручниками того, що у нас коронавірус і в бюджеті коштів немає. Треба виділити кошти, щоб 1 вересня діти пішли в такі самі класи зі зручними меблями та новим обладнанням, як і в попередні роки», - зауважив Сергій Сухомлин.

Діна Прохорчук додала, що повністю зменшуються видатки, передбачені на навчання, підвищення кваліфікації вчителів, у сумі 1 млн 228 тис. грн, які раніше фінансували з державного бюджету. Однак є пропозиція департаменту освіти на майже 10,5 млн грн для придбання обладнання і навчання вчителів за рахунок місцевого бюджету. Це пропозиція розглядатиметься на наступній сесії, повідомила Діна Прохорчук.

За даними ресурсу ProZorro, наразі триває дві закупівлі департаменту освіти Житомирської міської ради пов’язані з потребами Нової української школи. Купують 2486 комплектів шкільні меблі за 7,2 млн грн та 82 комплекти мультимедійного обладнання за 3,3 млн грн.Зауважимо, що це повторні закупівлі, адже перші не відбулися: на тендер по закупівлі шкільних меблів надійшла лише одна пропозиція, а на тендер по закупівлі обладнання пропозицій було дві, однак обидві містили помилки в документації, тож тендерний комітет їх «забракував» і визнав закупівлю такою, що не відбулась.

Нагадаємо, 1 червня 2020 року департамент освіти оголосив про проведення тендера на 82 комплекти мультимедійного обладнання для житомирських шкіл за більш ніж 3 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, у червні 2019 році депутати Житомирської міської ради хотіли доручити департаменту освіти централізовано закупити мультимедійне обладнання для проєкту «Нова українська школа», але для цього не вистачило голосів. У листопаді того ж року Житомир.info вирішив дослідити, у кого закуповували мультимедійне обладнання та дидактичні матеріали житомирські школи, хто заробив на нецентралізованих закупівлях, подробиці читайте тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: НУШ школа мультимедійне обладнання парта шкільні меблі  
Матеріали по темі