Місто

Житомирські депутати затвердили реконструкцію Нового бульвару як проєкт-переможець конкурсу, радник мера «кнопкодавив»

18 June 2020, 12:47

Депутати затвердили проєкт-переможець конкурсу на кращий загальноміський громадський проєкт Житомирської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік.

Рішення ухвалили на черговій сесії міської ради 18 червня.

«З метою впровадження інноваційних механізмів залучення громадськості до налагодження системної взаємодії з органами місцевого самоврядування та проведення процедури голосування за подані проєкти виконавчих органів Житомирської міської ради на кращий загальноміський громадський проєкт Житомирської міської ОТГ, відповідно до ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила затвердити проєкт «Реконструкція території благоустрою бульвару Нового в місті Житомирі» як такий, що набрав найбільший відсоток голосів під час голосування за кращий загальноміський громадський проєкт Житомирської міської об’єднаної територіальної громади. Управлінню капітального будівництва міської ради включити проєкт, що переміг під час голосування, до міської цільової програми на 2020 рік», - йдеться у проєкті рішення.

Питання викликало жваве обговорення серед депутатів: меру закидали лобіювання проєкту реконструкції Нового бульвару, який і став переможцем, говорили про незначну кількість житомирян, які взяли участь у голосуванні, зауважували, що рекламна кампанія щодо голосування були провалені.

«Пропоную зняти проєкт рішення й підтримати пропозицію гуманітарної комісії: не вносити в програму цей проєкт, як проєкт-переможець конкурсу, а лише виділити гроші УКБ на його реалізацію», - пропонувала голова гуманітарної комісії Наталія Леонченко.

Цю пропозицію підтримали лише 20 депутатів.

Врешті, за проєкт рішення проголосували 27 депутатів – рішення прийняте.

На трансляції засідання під час голосування за проєкт рішення в цілому видно, як депутат від Блоку Петра Порошенка, радник мера Олександр Черняхович голосує спочатку за себе, а потім за колегу. Зазначимо, що місце, де натискав кнопку Черняхович, зазвичай займає голова бюджетної комісії Юрій Мойсеєв.

Скріншот з трансляції сесії міської ради

Нагадаємо, з 1 червня 2020 розпочалось голосування за кращий загальноміський проєкт: кінотеатр «Жовтень», Новий бульвар чи Водонапірну вежу. В результаті у голосуванні за кращий громадський проєкт у Житомирі взяли участь 922 людини, з них 456 віддали голоси за реконструкцію Нового бульвару, інші два проєкти набрали трохи більше 200 голосів.

Як повідомляв Житомир.info, в перший рік голосування за проєкти бюджету участі у 2016 році участь взяли 4223 людини. У 2017 році за проєктні пропозиції бюджету участі проголосували 8676 осіб. На сесії 23 квітня 2019 року у Житомирі на два роки призупинили проведення процедури «Бюджет участі». У 2020 році на голосування в Житомирі збиралися винести три великі проєкти бюджету участі, які запропонує міська влада.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада сесія проєкт бюджет участі Новий бульвар Черняхович  
Матеріали по темі