Місто

Заступниця мера розповіла про відмінність ІФА та ПЛР-тестів на COVID-19 та де житомиряни можуть пройти діагностику

26 червня 2020, 14:28

Людям, які контактували з хворими на коронавірус, або мають симптоми захворювання спершу треба звернутися до сімейного лікаря та отримати направлення на ПЛР-тест і зробити дослідження безкоштовно. Якщо ознак хвороби немає і прямого контакту з інфікованим не було, але є бажання перевіритись, то для діагностики підійде метод ІФА-тестування. Такі тести можна зробити в житомирських лікарнях за 120 грн. ІФА-метод показує наявність антитіл в організмі і може підтвердити гострий перебіг хвороби, а ПЛР виявляє сам вірус.

Про це 26 червня в прямому ефірі програми «Тема дня» на Житомир.info

«ІФА-тести існували і раніше, це обладнання було в наших лікарнях і поліклініках, але тестували на інші інфекції. Але ми зараз закупили реактиви саме на проведення тестування на COVID-19. Для цього тесту береться кров внутрішньовенно, потім проводиться аналіз і виявляє, якщо є в крові антитіла. Антиген це вірус, а антитіла це те, що наш імунітет виробляє у боротьбі з вірусом. Якщо ви перехворіли, то може бути імуноглобулін G, якщо зараз гострий процес, то імуноглобулін М (і треба обов’язково робити ПЛР, - ред.). Це зараз можна зробити і звернутися до наших комунальних підприємств, ціна 119, 120, 125 гривень. Чому це платно, бо досить дорогі витратні матеріали. ПЛР показує наявність самого вірусу. Якщо є навіть підозра на захворювання, або є ознаки – це прямі покази для проведення ПЛР-досліджень і прямим контактним через 14 днів треба робити ПЛР… Якщо не має симптомів, людина не контактувала з хворим, але хоче зробити собі ІФА-тест, платить за нього, наприклад, 120 грн, якщо він показує наявність вірусу, тоді ПЛР пацієнту робитимуть безкоштовно . Треба повідомити свого сімейного лікаря, він дає направлення в житомирський лабораторний центр і це буде безкоштовно», – розповіла Марія Місюрова.

Дітям тест роблять в дитячій лікарні. Результати ПЛР будуть приблизно через добу, а ІФА-тесту – до 4 годин.

Також Марія Місюрова уточнила, що результати ІФА-тесту, які показали наявність антитіл в організмі пацієнта, свідчать, що людина вже перехворіла.

«Ці результати можуть бути дійсними декілька місяців і років. З приводу ПЛР, то ми розуміємо, що сьогодні у нас може не бути віруса, але він може з’явитись через декілька днів чи тижнів», – каже Місюрова.

Також заступниця міського голови розповіла, що експрес-тести вже відійшли на другий план.

«Це все діагностика і вона теж має свою похибку. Зараз експрес-тести відійшли на другий план, але вони ще використовуються в центрі первинної медико-санітарної допомоги. Експрес-тести можна купити в аптеках, але все ж таки є процедура, як їх треба правильно виконати, краще це робити в амбулаторних умовах», – каже Марія Місюрова.

В першу чергу в місті тестують медичних працівників та працівників закладів освіти. Нову лабораторію планують відкрити на початку липня.

Ефір із заступницею міського голови Марією Місюровою про тести на COVID-19: їх різновиди, ціну та достовірність дивіться тут

Нагадаємо, 17 червня виконком затвердив тарифи: у житомирських лікарнях зробити ІФА-тест на коронавірус можна буде за 120 грн, а ПЛР – за 1330 грн.

Як повідомляв Житомир.info, 6 травня стало відомо про плани влади Житомира закупити власну лабораторію для ПЛР-тестування житомирян. Попередньо міський голова повідомляв, що така лабораторії може коштувати близько 1 млн 200 грн та зможе робити до 800 тестів на коронавірус за добу.

8 травня мер Житомира повідомив про домовленість з австрійською компанією про постачання ПЛР-тестів, які в рази дешевші від тих, які пропонують приватні лабораторії Києва.

Спочатку таку лабораторію планували відкрити на базі первинної ланки медицини, проте створення нової лабораторії потребувало б більше часу та додаткових фінансових вкладень. Тож вирішили купувати ПЛР-обладнання для уже діючої лабораторії на базі дитячої поліклініки по вулиці Святослава Ріхтера.

5 червня в лабораторії для ПЛР-тестування завершували ремонтні роботи та готувалися до відкриття. Мер Житомира розповів, що тут тестування для житомирян коштуватиме дешевше, ніж у приватних лабораторіях.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тести ІФА ПЛР Місюрова  
Матеріали по темі