Суспільство

На обліку у центрах зайнятості Житомирської області перебуває 21,5 тис. безробітних, але кількість нових звернень зменшується

17 липня 2020, 13:09

Перша половина липня на ринку праці Житомирщини характеризувалася поступовим зменшенням кількості реєстрації нових звернень до служби зайнятості. Якщо у перший робочий день липня міські центри зайнятості та районні філії зареєстрували близько 190 заяв на отримання статусу безробітних, то на 15 липня – майже вдвічі менше. Натомість щодня в середньому майже 120 жителів області влаштовувались на роботу.

Про це 16 липня повідомив Житомирський обласний центр зайнятості.

«Служба зайнятості має надію, що з відновленням повноцінної роботи всіх сфер діяльності, як в країні, так і на Житомирщині, значно пожвавиться попит на працівників, що сприятиме зменшенню кількості безробітних. Поки ж кількість вакансій з дня в день стабільно тримається на рівні близько 2000, що більш ніж на 40% менше, як у липні 2019 року», – зазначають у центрі зайнятості.

Загалом на 15 липня 2020 року в структурних підрозділах обласної служби зайнятості було зареєстровано 21,5 тис. безробітних, з яких 17,9 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю.

Серед зареєстрованих безробітних жінки становили 56%, чоловіки – 44%. Диплом вишу мали 41% зареєстрованих безробітних, 30% – закінчили професійно-технічний навчальний заклад, а 29% – загальноосвітню школу. За віковими групами 41% безробітних – віком понад 45 років, 30% – молодь до 35 років, 29% – віком від 35 до 44 років.

Із загальної кількості безробітних 1,5 тисячі (або 7%) мали інвалідність, 740 осіб (або 3,5%) – люди, яким до пенсії за віком залишилося 10 і менше років, 633 особи (або 3%) – колишні учасники АТО, 155 випускників навчальних закладів, 86 - внутрішньо переміщених осіб,. Усі ці безробітні належать до особливих категорій, які потребують додаткового сприяння в працевлаштуванні.

З початку дії карантину (тобто з 12 березня по 15 липня) за сприяння служби зайнятості вдалося знайти роботу 8,4 тисячі жителям Житомирщини. За видами економічної діяльності, найбільше громадян працевлаштовано у сільському господарстві (29%), у промисловості (27%) та в сфері торгівлі (19%). За професійними групами, 27% працевлаштованих – це робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин, 20% – некваліфіковані працівники, 14% - працівники сфери торгівлі та послуг, 13% – кваліфіковані робітники з інструментом.

У центрі зайнятості зауважують: на тлі відновлення роботи підприємств, після скасування жорстких карантинних обмежень, відбувається зростання попиту роботодавців на працівників. Так, у травні кількість вакансій, заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, у порівнянні з квітнем 2020 року, зросла на 25% та становила 2,4 тис. одиниць. У червні кількість зареєстрованих вакансій залишилась на рівні травня (2,4 тис. одиниць). За сприяння обласної служби зайнятості у червні 2020 року працевлаштовано 2,1 тис. осіб, що на 19% більше, ніж у травні 2020 року.

База вакансій державної служби зайнятості відкрита для всіх за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy

Пропозиції роботи оновлюються щодня.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 15 липня 2020 року у базі даних Житомирської обласної служби зайнятості налічувалося близько двох тисяч вакансій, 631 – в обласному центрі. Серед найбільш затребуваних на ринку праці Житомира інспектори пенітенціарної служби (75 пропозицій), водії автотранспортних засобів (39) та бухгалтери (22).

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Центр зайнятості служба зайнятості ЦЗ вакансія безробіття безробітний  
Матеріали по темі