Місто

«Житомирводоканал» вдруге спробує купити насос для «порятунку» Відсічного: ціна питання – 1,3 млн грн, половина з яких – грантові кошти

19 серпня 2020, 11:17

У водосховищі Відсічне, яке живить водою місто Житомир, знову погіршується ситуація з рівнем води, виправити яку можна за допомогою насосної станції, що перекачуватиме воду з нижнього б’єфу водосховища.

Наприкінці червня 2020 КП «Житомирводоканал» проводило тендер на закупівлю такої мобільної насосної станції за 1 млн 282 тис. грн.

На участь в аукціоні надійшло дві пропозиції, проте обидві відхилили.

Одразу ж по тому водоканал оголосив новий тендер на придбання мобільної насосної станції. До 26 серпня тендерний комітет приймає документи від бажаючих взяти участь у торгах. Початок аукціону заплановано на 27 серпня. Очікувана вартість закупівлі не змінилася – 1 млн 282 тис. грн.

Частина коштів на придбання насосного обладнання були закладені у відповідну програму на сесії міської ради, проте більшу частину витрат, а саме 735 тис. грн, покриють грантові кошти.

19 серпня на черговому засіданні виконком Житомирської міськради надав згоду комунальному підприємству «Житомирводоканал» на отримання грантових коштів.

«Швейцарська компанія, з якою водоканал співпрацює по ОСК-2, в результаті переговорів погодились надати грантову допомогу для придбання насоса, який буде використано для перекачування води у Відсічному. Ситуація зараз погіршується. Ми надіялись на краще, але нам необхідно мати такий насос, який в будь-який період зможе виправити ситуацію. Сума грантової допомоги – 735 тис. грн», - розповів по даному питанню начальник управління комунального господарства Житомирської міськради Олександр Марцун.

У пресслужбі Житомирської міської ради додали, що грант надає компанія Grundfos Foundation (Poul Due Jensen Foundation).

"Компанія Grundfos Foundation (Poul Due Jensen Foundation) досліджує питання маловоддя річок та опікується питанням водозабезпечення населених пунктів. Маючи попередній досвід співпраці з КП «Житомирводоканал», переймаючись проблемами підприємства в частині забезпечення безперебійного постачанні води мешканцям м. Житомир, компанія Grundfos Foundation (Poul Due Jensen Foundation) вирішила надати КП «Житомирводоканал» грант загальною сумою 735 тис.грн для встановлення нового насосного обладнання та очистки резервуарів", - повідомили в пресслужбі міськради.

Нагадаємо, на сесії Житомирської міської ради 26 травня депутати Житомирської міської ради заклали у Програму благоустрою та розвитку комунального господарства Житомирської міської об’єднаної територіальної громади на 2016-2022 роки 1 млн 282 тис. грн на придбання мобільної насосної станції для КП «Житомирводоканал». Однак не внесли зміни до бюджету, тож кошти з міського бюджету на ці цілі на той момент не виділялися.

25 червня житомирський водоканал оголосив тендер на придбання мобільної насосної станції за майже 1,3 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці березня 2020 року директор комунального підприємства «Житомирводоканал» Андрій Нікітін закликав містян ощадливо споживати воду, бо річка Тетерів зневоднена, а рівень водосховища критично малий. 22 квітня Андрій Нікітін розповідав, що придбання третього насоса дозволить тримати необхідний рівень у водосховищі «Відсічне», яке живить Житомир.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: водоканал насосна станція тендер Відсічне вода насос грант  
Матеріали по темі