Здоров'я

Житомирський ОЛЦ тимчасово припиняє надання платних послуг з ПЛР-тестування на коронавірус

11 вересня 2020, 13:13

Житомирський обласний лабораторний центр з 14 вересня тимчасово зупиняє надання платних послуг з визначення коронавірусу методом ПЛР.

Відповідне оголошення ввечері 10 вересня оприлюднили на сайті ОЛЦ.

«Державна установа «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що в зв`язку з припиненням поставок тест-систем на COVID-19 до лабораторних центрів по Україні, установа тимчасово призупиняє надання платних послуг з визначення фрагментів вірусу COVID-19 методом ПЛР з 14.09.2020р. Це необхідно для забезпечення безперебійної роботи лабораторії в умовах зростання захворюваності на COVID-19 та своєчасного обстеження хворих, за направленнями лікувальних закладів області», - йдеться у повідомленні.

В коментарі Житомир.info керівник ОЛЦ Зіновій Парамонов пояснив, що тимчасове зупинення надання платних послуг пов’язане з нестачею тестів.

«Така ситуація зараз не тільки у нас, це пов’язано з тим, тому що в деяких лабораторних центрах закінчилися тест-системи. В нас їх залишилося на тиждень роботи. Зараз є один виробник тест-систем на всю Україну – в Харкові, це єдина фірма, яка має дозвіл МОЗ, але кількість обстежень різко зростає. Ми в першу чергу повинні думати про хворих, щоб забезпечити діагностику, бо зараз стаціонари заповнені, головні лікарі телефонують, просять терміново зробити тести. ПЛР-тести у нас коштували дешевше, ніж в приватних клініках, тому до нас щодня звертається кілька десятків людей, сьогодні знову була черга, всіх відпустили, але ми завчасно дали об’яву, щоб люди не чекали й шли в приватні клініки», - сказав Зіновій Парамонов.

Він зауважив, що багато людей приходить робити ПЛР-тест, бо просто хочуть переконатися, що в них немає коронавірусу, а не тому, що їм треба кудись їхати.

Також керівник ОЛЦ зазначив, що інформував про ситуацію Міністерство охорони здоров’я та першого заступника голови ОДА Володимира Федоренка, який є керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої розповсюдженням коронавірусної інфекції. Крім того, лабораторний центр розглядає можливість закупівлі тестів в іспанської фірми: вони дорожчі, але це дасть можливість забезпечити безперервне тестування пацієнтів з підозрою на COVID-19.

Нагадаємо, станом на ранок 11 вересня у Житомирській області підтверджено вже 4055 випадків COVID-19, за добу зафіксовано антирекорд – 117 нових лабораторно підтверджених випадків. Загальна кількість летальних випадків – 82.

Як повідомляв Житомир.info, 17 червня 2020 року на черговому засіданні виконавчого комітету Житомирської міської ради затвердили тарифи на платні медичні послуги в лікарнях №1 та №2, а також у дитячій лікарні, зокрема і на тести для виявлення коронавірусу COVID-19. В лабораторії дитячої поліклініки на вулиці Святослава Ріхтера, яка мала розпочати роботу з 15 липня, ПЛР-тест коштує 1330 грн – для приватної особи в індивідуальному порядку, а для групи осіб (80 і більше) встановили ціну 780 грн. 28 липня виконком зменшив вартість ПЛР-діагностики для приватних осіб до 998 грн. На початку вересня лабораторія в дитячій поліклініці вже працювала на повну потужність й могла за день тестувати до 35 осіб.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОЛЦ тест лабораторний центр ПЛР коронавірус  
Матеріали по темі