Місто

Житомирські патрульні розповіли, за що евакуюють автомобілі та як їх повернути зі штрафмайданчика

29 вересня 2020, 17:06

Житомирські патрульні поліцейські щоденно відпрацьовують профілактичні заходи пов'язані з неправильно припаркованими автівками. За словами пресофіцера патрульної поліції Ігоря Іванюка, проблема автомобілів, які припарковані із порушенням правил дорожнього руху, є доволі поширеною в місті.

«Проблема є доволі суттєвою, бо майже весь центр Житомира, майже на всіх центральних вулицях встановлені знаки заборони зупинки та стоянки. Щоб не ускладнювати рух комунального транспорту, а також наближається зимовий період, буде працювати снігоприбиральна техніка. Тому дуже важливо зараз відпрацювати таку профілактику. Неправильно припарковані автомобілі створюють перешкоди для дорожнього руху», - каже пресофіцер патрульної поліції Житомирської області Ігор Іванюк.

Подекуди патрульні обмежуються усним попередженням, частіше виписують постанови, а іноді викликають евакуатор, щоб прибрати авто, яке суттєво заважає дорожньому руху.


«Сьогодні було евакуйовано два автомобілі, тимчасово затримано на штрафмайданчику. Їх затримано за те, що водії залишили транспортні засоби на пішохідних переходах. Відповідно до правил дорожнього руху забороняється залишати транспортний засіб на пішохідному переході, або ближче ніж на 10 метрів до пішохідного переходу та за ним. Відповідно до статті 265-4 КУпАП передбачено підстави, які дозволяють патрульним поліцейським здійснювати евакуацію даних транспортних засобі. Відповідно до цих підстав інспектори і діють», - каже пресофіцер патрульної поліції.

Забрати машину зі штрафмайданчика буде коштувати водію-порушнику приблизно 2 тисячі гривень. 500 гривень штрафу потрібно буде сплатити безпосередньо за порушення. Ще приблизно 1,5 тис. грн коштуватимуть послуги евакуатора.

«Якщо транспортний засіб водія було евакуйовано, то в такому випадку він спочатку звертається до управління патрульної поліції. Відносно такого водія виноситься постанова, після цього він оплачує штраф, з цією оплаченою постановою відправляється на штрафмайданчик. Там йому надають реквізити для оплати послуг з евакуації та зберігання автомобіля і після цього, коли в нього є всі чеки, що він сплатив і за постанову, і за евакуацію, він забирає свій автомобіль зі штрафмайданчика», - каже Ігор Іванюк.

У патрульній поліції закликають водіїв дотримуватись правил дорожнього руху.

Нагадаємо, житомирські патрульні 23 червня 2020 показали, як перевіряють дотримання швидкісного режиму на дорогах. Порушення правил дорожнього руху правоохоронці фіксують за допомогою пристроїв TruCam.

Як повідомляв Житомир.info, з 15 червня 2020 патрульна поліція Житомирської області проводила перевірки в громадському транспорті: перевіряла кількість пасажирів, яка не має перевищувати визначених норм, та дотримання маскового режиму в тролейбусах та маршрутках.

22 вересня 2020 житомирські патрульні та працівники муніципалітету перевіряли дотримання маскового режиму у громадському транспорті.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: евакуатор штраф паркування патрульна поліція штрафмайданчик  
Матеріали по темі