Місто

Скільки офіційно хворих на COVID-19 у житомирських університетах та чи закриватимуть під час карантину гуртожитки

19 October 2020, 20:23

Житомирські університети перейшли на дистанційне або змішане навчання. У закладах запевняють: на цей час адміністрація не має права примусово виселяти студентів з гуртожитків і таких випадків не фіксували.

Також розміщення виборчих дільниць у гуртожитках жодним чином не вплине на допуск та перебування студентів.

«У нас студенти магістратури першого, другого курсів навчання вже давно переведені на дистанційне навчання. Всі великі потокові лекції студентів першого, другого, третього, четвертого курсів також переведені у дистанційний режим. Для цього виділені конкретні дні, що повністю у студентів лише дистанційний день, в який, наприклад, лише лекції. Лише практичні та лабораторні заняття відбуваються в університеті. Ми обмежили вхід сторонніх осіб в гуртожитки, але студенти проживають в гуртожитку. У нас не заселені в гуртожитку студенти магістратури (через брак вільних місць, – ред.), а так проблем з гуртожитком у нас немає, нарікань не було», – розповідає проректор Державного університету «Житомирська політехніка» Олена Денисюк.


Щотижнево університети звітують перед Міністерством освіти щодо кількості хворих на COVID-19 серед співробітників та студентів.

«В університеті в принципі ситуація нормальна, за офіційною інформацією захворювань і відповідно до листів, які надходили в університет з конкретними фактами, у нас хворіє шість студентів, але до кінця тижня вони мають вийти на навчання. Стосовно працівників, сьогодні офіційно підтверджено один факт серед викладачів, але вже викладач отримав негативний тест і буде виходити на роботу. І була також інформація у нас по співробітнику у кінці серпня, але він хворів і його не було на роботі», – додає проректор Державного університету «Житомирська політехніка» Олена Денисюк.

Поліський національний університет повністю на дистанційному навчанні з 15 жовтня по 15 листопада. Через це кількість студентів у гуртожитках зменшилася майже в п’ять разів.

«В нашому Поліському університеті 5 гуртожитків. На початок навчального року було заселено 1412 студентів. І коли вже з 15 жовтня почалося дистанційне навчання, у гуртожитку проживає 309 студентів. Відповідно у березні були рекомендації МОН щодо недопустимості примусового виселення з гуртожитків, і студенти, по бажанню, проживають у гуртожитках. Починаючи з березня у нас було зареєстровано два працівники з обслуговуючого персоналу, які вже одужали та працюють, і чотири студенти, з яких три вже одужали, один на самоізоляції. Коли був виявлений серед студентів COVID-19, то вся група була переведена на дистанційне навчання», – говорить проректор Поліського національного університету Юрій Демяненко.

У Житомирському державному університеті ім. І. Франка дистанційне навчання розпочалося відсьогодні, 19 жовтня, і триватиме воно по 15 листопада.

«Студенти уклали договори, тому студентів не виселяють, заяв на виселення немає жодної. У вересні ми мали один випадок (захворювання на COVID-19, – ред.), але студентка не приступила до навчання, тому університет не відправили на карантин. 15 жовтня по обіді ми отримали лист щодо захворювання однієї з викладачів нашого університет, яка перебуває на лікуванні, перебіг відбувається в легкій формі», – каже ректор ЖДУ ім. І. Франка Галина Киричук.

У листі Міністерства освіти та науки керівникам закладів від 12 жовтня йдеться про те, що студенти, які виїжджають з гуртожитків у період з 15 жовтня по 15 листопада 2020 року, мають бути звільнені від оплати за проживання за цей період.

Як проходило дистанційне навчання у житомирських вузах під час весняного карантину, дивіться у відеосюжеті від 13 квітня 2020 року

Як випускники університетів Житомира закінчували навчання в умовах карантину, дивіться у відеосюжеті, відзнятому 1 червня 2020 року

Як у житомирських університетах у 2020 році планували вітати випускників та вручати дипломи – у сюжеті від 17 червня

Як повідомляв Житомир.info, у 2020 році житомирські вищі навчальні заклади не планували підвищувати вартість проживання у гуртожитках, але через коронавірус ввели обов'язкові умови проживання.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: університет вуз гуртожиток студент карантин  
Матеріали по темі