Влада

Народні депутати ухвалили закон, який посилює покарання за перешкоджання роботі журналістів

2 лютого 2021, 15:08

Верховна рада прийняла закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів».

Про це 2 лютого 2021 року повідомляє пресслужба парламенту.

«Законом посилено захист журналістів, їх близьких родичів та членів їх сімей від застосування погроз або насильства у зв’язку із здійсненням журналістами законної професійної діяльності, а також у випадку перешкоджання їх законній професійній діяльності», - йдеться у повідомленні.

В ст.171 КК України (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) пропонується змінити штрафи: ч.1 за умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності з «до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян» (до 850 грн) на «від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян» (від 8 тис. 500 грн до 17 тис. грн); ч.2 за вплив та переслідування з «до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян» (до 3 тис. 400 грн) до на «від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян» (від 17 тис. грн до 34 тис. грн); ч.3 дії, передбачені ч.2 вчинені службовою особою або за попередньою змовою групою осіб з «від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян» (від 3 тис. 400 грн до 8 тис. 500 грн) на «від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян» (від 34 тис. грн до 51 тис. грн).

За проєкт закону №3633 в другому читанні та в цілому проголосував 341 депутат, всі шість нардепів-мажоритарників від Житомирської області голосували «за». Зазначимо, що жодного голосу «проти» законопроєкту не було, 32 депутати не голосували і один «утримався» - член фракції «Слуга народу», адвокат зі Львова Євген Петруняк.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, Верховна рада 4 листопада 2020 року прийняла за основу проєкт закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів».

Як повідомляв Житомир.info, 29 жовтня 2015 року Євгенія Волинець з лайкою накинулася на житомирських журналістів, які приїхали знімати пожежу у розважальному комплексі «Волна». 29 січня 2016 року процес розслідування правоохоронці завершили і направили до суду обвинувальний акт. Під час судових дебатів 21 вересня цього ж року адвокат підсудної у своєму виступі поставив під сумнів важливість події, зйомка якої призвела до конфлікту з подальшим відкриттям кримінального провадження, та наголошував, що Євгенія Волинець вибачалася перед журналістами.

Богунський районний суд міста Житомира 21 вересня 2016 року оштрафував власницю розважального комплексу «Волна» Євгенію Волинець, яку визнав винною у перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів (в тому числі – знімальній групі Житомир.info): покарання за ч.1 ст.171 КК України (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) – штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ч.1 ст.347-1 КК України (Умисне знищення або пошкодження майна) – штраф у розмірі 55 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, загальний розмір штрафу – у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 1700 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВР закон журналіст штраф ККУ  
Матеріали по темі