Влада

Суд відмовив приватному університету у стягнені з Житомирської міської ради 4,5 млн грн за ремонт орендованого приміщення

19 February 2021, 10:45

Господарський суд Житомирської області відмовив у задоволенні позову Житомирського економіко-гуманітарного інституту Вищого навчального закладу «Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна"» до Житомирської міської ради про стягнення 4 млн 573 тис. 311,81 грн.

Відповідне рішення суд ухвалив 2 лютого 2021 року.

«Вищий навчальний заклад "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна" звернувся з позовом до Комунального підприємства "Регулювання орендних відносин" Житомирської міської ради про стягнення 4573311,81 грн витрат на здійснення невід`ємних поліпшень орендованого майна, а саме: нежитлового приміщення для здійснення освітньої діяльності за адресою: м.Житомир, вул.Велика Бердичівська, 52, загальною площею 890,3 кв.м», - йдеться у матеріалах суду.

Житомирська міська рада зазначила, що невід`ємні поліпшення були здійснені орендарем в 2004-2007 роках, а оскільки позовна давність для вимог про відшкодування витрат на поліпшення починається з дати припинення договору оренди, то позивачем пропущено строк звернення до суду з такими вимогами. Договори оренди між сторонами не продовжувалися, а укладалися кожного разу нові, а тому строк позовної давності починається з моменту припинення договору оренди, в період дії якого здійснювалися поліпшення.

«Відповідач не заперечує сам факт проведення позивачем капітального ремонту, однак вказує, що позивачем пропущено строк позовної давності звернення до суду з вказаними вимогами, а також зазначає, що такі поліпшення були проведені без згоди власника майна - Житомирської міської ради», - зазначається в рішенні.

Суд відзначив, що стягнення витрат на поліпшення орендованого майна є правомірним, але у справі відсутні докази експертної оцінки збільшення в результаті поліпшень вартості орендованого майна на момент припинення договору оренди, тому суд позбавлений можливості встановити суму компенсації невід`ємних поліпшень. Також суд визнав, що строк на звернення до суду за захистом своїх порушених прав дійсно є пропущеним з боку позивача.

«З огляду на наведене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог», - йдеться у рішенні.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Нагадаємо, 6 липня 2020 року Господарський суд Житомирської області відкрив провадження за позовом університету «Україна», а 31 липня мав відбуватися акт прийому-передачі даного приміщення від «України» департаменту освіти Житомирської міської ради.

Як повідомляв Житомир.info, 11 листопада 2019 року у Житомирі в приватного університету «Україна» забирали орендоване приміщення на Великій Бердичівській, 52, яке знову потрібне школі. 19 грудня 2019 року у Житомирській міській раді відповіли на петицію щодо приміщення, з якого виселяють приватний університет «Україна»: воно необхідне для тимчасової організації освітнього процесу Житомирської міської гуманітарної гімназії № 23 ім. М.Й.Очерета. Проте деякі батьки учнів житомирської гімназії №23 виступали проти «переселення» дітей в корпус школи №33, влада ж переконувала, що це єдиний варіант. Наприкінці серпня 2020 року приміщення на Великій Бердичівській активно готували для прийому гімназистів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: університет "Україна" оренда суд 
Матеріали по темі