Влада

Житомирська ОДА теж стурбована ситуацією в обласному лабораторному центрі, але про закриття мова не йде

22 лютого 2021, 11:14

Перша заступниця голови Житомирської облдержадміністрації Наталія Остапченко запевнила, що державна установа «Житомирський обласний лабораторний центр» не буде закрита ні за яких обставин.

Про це вона сказала на брифінгу 22 лютого.

«Ми поділяємо стурбованість всіх наших жителів щодо ситуації, яка склалася в лабораторному центрі. Зразу хочу всіх заспокоїти: ніколи лабораторний центр не буде закритий, не зважаючи на те, погоджений в них зараз кошторис чи ні, там є певні бюрократичні формальності. Обласний лабораторний центр є структурним підрозділом Міністерства охорони здоров’я, я сподіваюся що вони знайдуть порозуміння і погодять кошторис, але це жодним чином не повинно турбувати наших жителів. Робота лабораторного центру буде здійснюватися обов’язково при будь-яких обставинах», - сказала Наталія Остапченко.

Нагадаємо, 19 лютого колектив Житомирського ОЛЦ оприлюднив відкрите звернення з проханням втрутитися в ситуацію, яка загрожує роботі установи: Міністерство охорони здоров’я відмовляється підписати структуру, штатний розпис та кошторис на 2021 рік.

Як повідомляв Житомир.info, 6 травня 2020 року до Житомирського ОЛЦ завітав головний санітарний лікар України Віктор Ляшко і розпорядився підготувати наказ про звільнення Зіновія Парамонова. Колектив Житомирського лабораторного центру назвав звільнення Парамонова «політичним» і підготував звернення до президента з проханням не допустити цього. Врешті Парамонов залишився на своїй посаді. Але 18 червня Віктор Ляшко знову приїхав до Житомира з наказами про припинення виконання обов’язків керівника закладу Зіновієм Парамоновим та призначенням нового в.о. директора. Тоді ж заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко запевняла, що Зіновія Парамонова не звільнять з роботи, а запропонують іншу посаду, а колектив скандував «Ганьба!».

3 липня 2020 року керівником Житомирського ОЛЦ був зареєстрований Зарицький Олександр Михайлович – екскерівник комунального некомерційного підприємства «Обласний центр громадського здоров'я» Житомирської обласної ради Олександр Зарицький: 13 червня 2020 року він оприлюднив декларацію перед звільненням – 12 червня був останній день його роботи в центрі громадського здоров’я.

У вересні Зіновій Парамонов повернувся на посаду керівника ОЛЦ, відповідні зміни були внесені до реєстру 10 вересня 2020 року. Водночас Парамонов звернувся до суду з позовом до Міністерства охорони здоров'я України та ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» про усунення перешкод в реалізації права на працю шляхом визнання незаконним та скасування наказів: 13 липня Житомирський районний суд відкрив провадження за цією позовною заявою, розгляд справи й досі триває.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОДА Остапченко ОЛЦ лабораторний центр  
Матеріали по темі