Влада

Геращенко, Фацевич та Сухомлин розповіли, чим займатимуться житомирські офіцери громади

25 May 2021, 12:05

Вони мають щодня спілкуватись з жителями громади, оперативно реагувати на правопорушення та допомагати їм запобігати – так охарактеризували майбутню роботу поліцейських офіцерів громади заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко та заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич. Реалізацію спільного проєкту поліції та місцевих громад презентували 25 травня. Житомир – перший обласний центр в Україні, де з'явились такі офіцери громади.

«Він буде виконувати значно більше роботи, ніж дільничний чи патрульний. Але він не буде відволікатись на паперову роботу. У них планшети, через які завдання вони отримують. Фактично, вони працюють по своєму графіку, і у них набагато менше звітів, ніж в дільничних. Що важливо: їх основна задача – це комунікація та безпека мікрорайону, вони майже не виїжджатимуть за межі свого мікрорайону. Бо для бабці, яка сидить біля під’їзду, не менш важливим є порушення, коли автомобіль припаркований на клумбі. А в поліцейського офіцера громади є можливість виписати штраф. Маємо надію, що це підніме безпеку в місті Житомирі. І я ще раз вдячний всім», – розповідає Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.


На реалізацію проєкту в Житомирі пішов майже рік, але до процесу підійшли доволі серйозно.

«Під час відбору – це тестування, це співбесіда. І в комісію входить представник громади, а ще представники наших партнерів зі Сполучених Штатів. Також обов’язковим є проходження поліграфу. Комісія прислуховується до результатів поліграфу, тому це довгий процес. Навчання йде 2,5 місяця. Ці офіцери почали навчатись на початку літа, закінчили в жовтні, хоча процес почався ще восени. Тобто, рік пройшов для запуску проєкту в Житомирі. Процес достатньо довгий, але в результаті ми отримуємо якість, порядність і бажання служити», – каже заступник голови Національної поліції України Олександр Фацевич.

«Місцеві мешканці в ОТГ, в Житомирі будуть дивитись на якість роботи поліцейського, як він з ними спілкується, чи не ображає він громадян. І від цього вони будуть формувати довіру. Від президента і закінчуючи Кабінетом міністрів, поліцією, губернатором. Це важливо, поліцейський – це представник влади на місцях, і він доходить до людей, він найближчий до людей разом з представниками соціальних служб, пенсійного фонду. Дуже важливо, щоб вони були чемні, виховані, знали закони та знали права людей», – каже заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

Наразі поліцейські працюватимуть в Житомирі та Іршанській ТГ, але вже найближчим часом обласна влада хоче розширити географію проєкту та залучати до нього якомога більше територіальних громад.

«Це поштовх для того, щоб громади зайнялись облаштуваннями офісів для майбутніх офіцерів громад та купівлі автомобіля. На сесії, яка має відбутись в цей четвер (27 травня – ред.), ми підтримаємо звернення нашої Національної поліції і проголосуємо за 4 мільйони гривень для закупівлі 10 автомобілів. Тобто, всі звернення, які є від нашого місцевого управління в області, ми підтримуємо. Сподіваюсь, що ми дійсно спрацюємо разом для покращення нашої Житомирщини. Тому в нас плани дуже амбітні на майбутнє», – зазначає голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко.

Нагадаємо, 11 квітня 2020 року мер Житомира та начальник головного управління Нацполіції в Житомирській області підписали меморандум про співпрацю щодо початку роботи «офіцерів громад». 6 квітня був оголошений прийом заявок від діючих працівників поліції: з кандидатів мали відібрати 20 кращих, які й стануть поліцейськими Житомирської ОТГ.

На сесії міської ради 18 червня 2020 депутати затвердили меморандум про співпрацю та партнерство між головним управлінням Нацполіції та міською ОТГ для реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади».

Як повідомляв Житомир.info, 13 квітня 2020 року виконавчий комітет Житомирської міської ради оголосив тендер на закупівлю 8 автомобілів за 3,5 млн грн для проєкту «Поліцейський офіцер громади» й 29 квітня відбувся аукціон, у якому перемогло житомирське ТОВ «Полісся Моторс Груп» з остаточною пропозицією 3 млн 360 тис. Грн – 420 тис. грн за один Renault Duster. 21 травня з переможцем тендеру уклали договір, а 26 травня на сесії міської ради виділили гроші для оплати закупівлі. Після сесії мер Сергій Сухомлин повідомив, що планують закупити ще два автомобілі, а також зробити ремонт в приміщеннях, де працюватимуть «офіцери громади».

У січні 2021 міська влада мала передати офіцерам громади комп’ютерну техніку.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: офіцер громади поліція Нацполіція правоохоронець Геращенко Фацевич  
Матеріали по темі