Місто

Фірма депутата купила шматочок землі в Житомирі навпроти пам’ятника Пушкіну, прокуратура переймається, що куплять ще один

7 June 2021, 15:39

Прокуратура звернулася до суду з позовом до Житомирської міської ради та приватного підприємства «Васком» про визнання незаконними та скасування рішення, скасування запису про реєстрацію права, визнання недійсним договору сервітуту та повернення земельної ділянки на розі вулиць Велика Бердичівська-Івана Кочерги.

Ухвалою від 31 травня 2021 року Господарський суд Житомирської області відкрив провадження за позовом керівника Житомирської окружної прокуратури.

«Визнати незаконним та скасувати пункт 7 рішення сесії Житомирської міської ради №1931 від 22.06.2020 «Про затвердження документацій із землеустрою та надання права користування земельними ділянками суб`єктам земельних відносин» в частині прийняття рішення про укладання з приватним підприємством «Васком» договору про встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку кадастровий номер 1810136600:03:015:0069... Зобов`язати ПП «Васком» повернути Житомирській міській об`єднаній територіальній громаді в особі Житомирської міської ради земельну ділянку», - зазначається у позовних вимогах.

Скріншот з ухвали суду

Зазначимо, що ПП «Васком» зареєстроване в Житомирі в 2007 році, засновники – Кучик Василь Карімович і Квятковський Олександр Юрійович, статутний капітал 873 тис. 808 грн, основний вид діяльності – управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту. Василь Кучик в 2020 році був обраний депутатом Житомирської міської ради від ОПЗЖ, в міськраді попереднього скликання він був у фракції Опозиційного блоку, в раді 2010-2015 років – від Партії регіонів.

Разом із позовною заявою прокуратура подала заяву про забезпечення позову шляхом накладання арешту на вказану земельну ділянку, але суд відмовив.

«В заяві про забезпечення позову містяться лише загальні міркування та припущення заявника стосовно того, що подальші дії Житомирської міської ради будуть спрямовані на відчуження спірної земельної ділянки, в тому числі, на користь ПП «Васком», дозволів на забудову, її поділу. Проте, самі лише припущення заявника стосовно того, що подальші можливі дії Житомирської міської ради будуть спрямовані на відчуження спірної земельної ділянки, в тому числі, на користь ПП «Васком», дозволів на забудову, її поділу на думку суду, не є достатньою підставою для вжиття заходів забезпечення позову, оскільки особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати необхідність вжиття відповідного заходу забезпечення позову. Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтвердження доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову. Потенційна можливість вчинення відповідачем-1 (Житомирською міською радою – ред.) дій, які будуть спрямовані на відчуження спірної земельної ділянки, надання дозволів на забудову, її поділу, без наведення відповідного обґрунтування, не є достатньою підставою для задоволення заяви про забезпечення позову», - йдеться у відповідній ухвалі господарського суду.

Ділянка, яку прокуратура хоче повернути громаді, має площу 0,0139 га і розташована за адресою: вул. Велика Бердичівська, 31-б. Таку ж адресу має кав’ярня з літнім майданчиком напроти пам’ятника Пушкіну.

Додаток до рішення міської ради, який хоче скасувати прокуратура

Скріншот з кадастрової карти

Фото закладу за адресою земельної ділянки

Нагадаємо, на сесії Житомирської міської ради 25 березня 2021 року ПП «Васком» продали земельну ділянку площею 0,0010 га на вул.Велика Бердичівська, 31-б, ціна – 17 тис. 220,60 грн (1722,06 грн за 1 кв.м.).

Як повідомляв Житомир.info, в 2014 році в Житомирі на розі вулиць Великої Бердичівської та Івана Кочерги відкрили павільйон, який рішенням виконкому від 9 червня 2014 року підлягав демонтажу, бо ця тимчасова споруда була розміщена «з відхиленням від дозвільної документації».

Фото закладу з архіву редакції (серпень 2014 року)

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада прокуратура суд земля Кучик вул.Велика Бердичівська  
Матеріали по темі