Місто

У приватному дитсадку в Житомирі під час перевірки виявили 6 неоформлених працівників, які нібито стажувалися

6 July 2021, 14:17

В одному з приватних дитячих садочків у Житомирі інспектори управління Держпраці виявили 6 неоформлених працівників, які нібито стажувалися у закладі.

Про це 6 липня повідомила пресслужба управління Держпраці у Житомирській області.

«Під час здійснення інспекційного відвідування з питань додержання законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин у приватному дитячому садку м. Житомира, інспектори Управління Держпраці у Житомирській області виявили 6 працівників, а саме: адміністратора приватного дитсадка, двох кухарів, старшого вихователя та вихователів ясельної і старшої групи закладу, які під виглядом «стажування» неофіційно працювали у фізичної особи-підприємця», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що за результатами інспекційного відвідування підприємець з Житомира отримав припис про забезпечення норм законодавства про працю та попередження про відповідальність за порушення трудового законодавства. Не чекаючи повторного заходу державного контролю, ФОП офіційно працевлаштував 5 працівників дитячого садка.

У Держпраці, зокрема, наголошують, що законодавством про працю взагалі не передбачено права роботодавця приймати працівника на стажування. Якщо роботодавець бажає пересвідчитися в належних професійних якостях працівника, трудовим договором може бути обумовлено встановлення випробувального терміну.

Випробувальний термін для прийняття на роботу становить:

не більше трьох місяців — у загальних випадках;
не більше місяця — для робітників;
не більше шести місяців — в окремих випадках за погодженням із профспілкою.

У пресслужбі управління Держпраці у Житомирській області в коментарі Житомир.info уточнили, що за перші два дні перевірки (1-2 липня) було виявлено 14 незадекларованих працівників.

Нагадаємо, з 1 липня 2021 року Держпраці у взаємодії з ДПС розпочало інспектування з питань виявлення незадекларованих працівників.

Як повідомляв Житомир.info, у 2019 за неоформлених працівників підприємство у Житомирській області оштрафували на 3,6 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Держпраці незадекларована праця перевірка роботодавець неоформлений працівник  
Матеріали по темі