Влада

Роз’яснення щодо нових норм харчування у школах: до 1 січня 2022 року буде перехідний період

8 July 2021, 11:11

Міністерство освіти і науки та Міністерство охорони здоров’я надали спільне роз’яснення обласним, Київській міській державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування, засновникам закладів дошкільної, загальної середньої освіти щодо окремих питань організації харчування у 2021-2022 роках у закладах дошкільної, загальної середньої освіти.

Про це 8 липня повідомила пресслужба Міносвіти.

«Згідно з пунктом 4 постанови Уряду №305, нові норми харчування набирають чинності з 1 вересня 2021 року, тобто на сьогодні постанова Кабінету Міністрів від 22 листопада 2004 р. №1591 «Про затвердження норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» є чинною та підлягає застосуванню. Крім цього, зважаючи на об’єктивні труднощі з організацією закупівель харчових продуктів та/або послуг з харчування, що виникають у закладів освіти та їхніх засновників, МОЗ спільно з МОН розробили проєкт необхідних змін до постанови №305. Зокрема, зміни передбачають встановлення гнучкого перехідного періоду на нові норми харчування у період з 1 вересня 2021 року до 1 січня 2022 року», - йдеться у повідомленні.

У міністерстві зауважують, що на сьогодні відсутні правові підстави для здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням закладами освіти та їхніми засновниками нових норм харчування, передбачених законодавством.


Нагадаємо, у вересні 2020 року МОН оприлюднило результати опитування учнів та батьків щодо харчування в шкільних їдальнях. 21 жовтня 2020 року Урядовий портал з посиланням на інформацію заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка інформував, що МОЗ розробило проєкт постанови КМУ «Про затвердження норм та порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Відповідно до проєкту постанови, у школах і дитсадках збираються, зокрема, заборонити годувати дітей сосисками, напівфабрикатами та кондитерськими виробами. Відповідна постанова була ухвалена 24 березня 2021 року.

Як повідомляв Житомир.info, у березні 2019 року у житомирській гімназії №3 презентували збірник рецептів для шкільного меню, який розробив кулінарний експерт Євген Клопотенко разом із командою фахівців. У вересні 2019 року в ліцеях № 25 та № 24 показали шкільне меню та розповіли, що використовують лише декілька рецептів від учасника «МастерШеф».

З початку 2021 року вартість харчування у школах Житомира зросла на 9%. Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні міськвиконкому 21 грудня 2020 року: грошова норма для учнів 1-4 класів (сніданок) складає 20,20 грн, для учнів 1-11 класів (обід) - 23,70 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МОН школа харчування їдальня МОЗ  
Матеріали по темі