Події

Посадовець КП «Житомирводоканал» вимагав «відкат» за придбану без тендеру каналопромивну машину. Подробиці справи

23 July 2021, 13:19

Директор з розвитку та капітального будівництва адмінуправління КП «Житомирводоканал» вимагав 350 тис. грн «відкату» від представника ДП «Автомаз-Україна» за придбану каналопромивну машину вартістю 4,1 млн грн.

Про це йдеться в ухвалі Корольовського районного суду м.Житомира від 9 липня 2021 року про задоволення клопотання заступника начальника відділу СУ ГУНП в Житомирській області Рудь В.М. щодо відсторонення від посади директора з розвитку та капітального будівництва КП «Житомирводоканал», якого підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Підозрюваного відсторонили від посади директора з розвитку та капітального будівництва комунального підприємства строком на 1 місяць – до 9 серпня 2021 року.

«На початку літа 2020 року ОСОБА_3, перебуваючи з травня 2019 року на посаді начальника відділу реалізації «Житомир» ДП «Автомаз-Україна», а з 06.07.2020 відповідно до наказу №80/1-ос від 03.07.2020 на посаді менеджера в торгівлі транспортними засобами відділу продажу автотехніки №1 ДП «Автомаз-Україна», у точно невстановлений день та час, діючи на підставі посадової інструкції, надав керівництву КП «Житомирводоканал» Житомирської міської ради комерційні пропозиції на автотехніку та роз`яснив, що ДП «Автомаз-Україна» є безпосереднім представником білоруського заводу «Автомаз» та має можливість поставляти техніку у різних комплектаціях. У подальшому переговори з ОСОБА_3 від імені КП «Житомирводоканал» Житомирської міської ради вів директор з розвитку та капітального будівництва ОСОБА_1, який повідомив про наміри керівництва придбати для потреб зазначеного комунального підприємства каналопромивну машину, а також про необхідність проведення у такому разі тендеру та визначення у тендерній документації конкретних характеристик одиниці техніки, що може бути поставлена ДП «Автомаз-Україна»... У подальшому, у точно невстановлений досудовим розслідуванням день та час, у кінці липня на початку серпня 2020 року, але не раніше 23.07.2020, у вечірній час доби, у ОСОБА_3 та ОСОБА_1 відбулась зустріч з приводу оголошеного тендеру, у ході якої у останнього виник злочинний умисел на одержання неправомірної вигоди для себе. У зв`язку з цим ОСОБА_1 висловив ОСОБА_3 прохання надати неправомірну вигоду у розмірі 8-10 відсотків від вартості техніки в якості «відкату» за перемогу ДП «Автомаз-Україна» у тендері та швидкий розрахунок з підприємством за поставлений товар після підписання сторонами відповідної угоди», - йдеться в матеріалах суду.

Нагадаємо, в жовтня 2020 року стало відомо, що КП «Житомирводоканал» застосувало переговорну процедуру закупівлі і має намір укласти договір з Дочірнім підприємством «Автомаз-Україна» на придбання каналопромивної машини AVM MBK-18 на базі автомобіля МАЗ 6312 за 4,1 млн грн. В обґрунтуванні застосування спрощеної процедури закупівлі йдеться про те, що водоканал уже двічі проводив аналогічний тендер, проте обидва були скасовані, оскільки на аукціон надходило менше двох пропозицій. Зауважимо, що в обох випадках у скасованих тендерах єдиним учасником було ДП «Автомаз-Україна»: перший тендер був оголошений 23 липня, другий – 27 серпня.

1 лютого 2021 року водоканал повідомив про отримання довгоочікуваної каналопромивної машини.

«А у нас поповнення – нова каналопромивна машина, яку ми чекали з величезним нетерпінням, адже щодня на каналізаційних мережах міста ми усуваємо не менше 20 заторів. Відтепер ми зможемо здійснювати профілактичну промивку мереж», - йдеться у дописі на Facebook.

В ухвалі описані деталі отримання «відкату» після того, як підприємство сплатило постачальнику половину вартості придбаного автомобіля: До передачі хабаря посадовець залучив посередника – підприємця, який здійснював технічний нагляд за будівництвом реконструкції водопровідної насосної станції, адреса якої не вказується.

Як повідомляв Житомир.info, 25 червня 2021 року правоохоронці викрили посадовця комунального підприємства Житомира на вимаганні та одержанні від представника приватного товариства неправомірної вигоди у сумі 350 тис. грн: посадовець висловив представнику товариства, яке поставило обладнання на загальну суму майже 4 млн грн, вимогу надати неправомірну вигоду у виді так званого «відкату», на загальну суму 350 тис. грн за швидке та безперешкодне перерахування бюджетних коштів за договором. Згодом з’ясувалося, що затриманий – т.в.о директора розвитку та капітального будівництва КП «Житомирводоканал» Олександр Гаврилов.

29 червня Житомирський міський голова повідомив, що відсторонив від виконання посадових обов'язків директора КП «Житомирводоканал» Андрія Нікітіна та створив комісію для перевірки причетності посадовців підприємства до правопорушення.

30 червня детективи поліції Слідчого управління ГУНП повідомили про підозру посадовцю КП «Житомирводоканал» Житомирської міської ради в отриманні 350 тис. грн неправомірної вигоди.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: водоканал хабар відкат суд каналопромивна машина Житомирводоканал  
Матеріали по темі