Влада

Теплокомуненерго отримають компенсацію різниці тарифів і це дозволить місцевій владі не підвищувати ціни на тепло, - Шмигаль

9 September 2021, 09:43

Згідно з контрактом, який НАК «Нафтогаз України» пропонує теплокомуненерго, ціна на блакитне паливо для комунальних підприємств становить 7,42 грн за кубічний метр. Це дозволяє місцевим керівникам не підвищувати ціни на тепло для населення в цьому опалювальному сезоні.

Про це зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Уряду 8 вересня – інформує пресслужба Кабміну.

Прем’єр-міністр підкреслив, що готовність до опалювального сезону наразі становить понад 80%, та наголосив, що все йде відповідно до графіків.

«Місцева влада, як і в попередні роки, буде ухвалювати рішення, коли саме стартує опалювальний сезон. Так само, органи місцевого самоврядування тепер відповідальні за встановлення тарифів на тепло та гарячу воду. Уряд, як ми і обіцяли, продовжить допомагати місцевим керівникам і вирішить питання з компенсацією для теплокомуненерго», - зазначив Денис Шмигаль.

Очільник Уряду нагадав, що минулого тижня було схвалено постанову про створення територіальних комісій, які верифікуватимуть борги ТКЕ. Наступним кроком Уряд затвердив методики визначення різниці в тарифах.

«Різниця між ринковими тарифами на тепло та гарячу воду й тими, за якими платили громадяни – це десятки мільярдів гривень. Цю різницю ми компенсуємо теплокомуненерго, що дасть їм можливість безперешкодно пройти опалювальний сезон. Це крок, який дозволить місцевій владі взяти відповідальність перед людьми за тарифи на тепло та гарячу воду, а також навести порядок із власними комунальними підприємствами, адже неефективність їх керівництва більше не буде покриватися за рахунок коштів бюджету та платників податків», - підкреслив прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль відзначив, що станом на 1 вересня рівень наповнення українських підземних газосховищ перетнув позначку у 18 млрд кубічних метрів, що вище за середнє значення минулих років. За даними Укртрансгазу, безпосередньо до опалювального сезону Україна підійде із запасами 19-20 млрд кубометрів, чого вистачить для його надійного проходження.

Нагадаємо, на засіданні виконкому 1 вересня мер Житомира Сергій Сухомлин заявив, що в цьому році вперше складається ситуація, коли централізоване опалення буду дешевше, ніж індивідуальне.

Як повідомляв Житомир.info, в січні 2021 року Уряд встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за кубометр, вона мала діяти з 1 лютого по 31 березня 2021 року. В квітні ТОВ «Житомиргаз Збут» утримувало зазначену ціну, а з 1 травня вартість 1 куб.м газу зросла до 7,99 грн. Також в травні прем’єр-міністр наголошував, що Уряд більше не регулює ціни на газ для теплокомуненерго і не зобов’язує «Нафтогаз» продавати «блакитне паливо» по фіксованій ціні.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ тепло тариф теплокомуненерго Шмигаль опалювальний сезон 
Матеріали по темі