Місто

​Які умови та скільки коштує проживання в гуртожитках житомирських вузів

21 September 2021, 18:37

В яких кімнатах проживають, де готують їжу та який вигляд має ванна кімната, дізнавалися журналісти Житомир.info 21 вересня.

У ЖДУ імені Івана Франка запевнили, що вартість проживання в порівнянні з 2020 роком не змінилася, проте ціна може змінитися у зв'язку з підвищенням стипендії.

«Вартість проживання не змінилася, вона відповідає постанові Кабінету міністрів: не більше 40 % від обсягу стипендії. Наразі – сума близько 500-560 грн. Крім того, слід зазначити, що було анонсовано підвищення стипендії, але до моменту входу в дію цієї постанови, жодних рухів по підвищенню вартості проживання, університетом здійснено не буде. Коли це станеться, будемо вивчати дане питання, оскільки студенти підписували договори, у яких зазначена сума», - говорить проректор з науково-методичної та виховної роботи ЖДУ ім. Івана Франка Володимир Чумак.


В університеті налічується п'ять гуртожитків, нам показали один з них (по вулиці Великій Бердичівській). Цього року тут встановили пандус. Також ми звернули увагу на пожежну безпеку.

«Що за літо ми зробили у гуртожитках й корпусах? Встановили пандуси для маломобільних верств населення, в деяких гуртожитках замінили стояки, крани, оскільки інфраструктура ще з радянських часів й потребує значних капіталовкладень та ремонтів. В деяких гуртожитках електромережі замінювалися. Щодо пожежної безпеки, були окремі звернення до Міністерства освіти і науки щодо потреби у проведенні сигналізації протипожежних», - розповідає проректор з науково-методичної та виховної роботи ЖДУ ім. Івана Франка Володимир Чумак.

Цього року в ЖДУ імені Івана Франка запрацювала електронна система поселення. Наразі в гуртожитках є вільні кімнати, в деяких з них зробили ізолятор для хворих.

У ДУ «Житомирська Політехніка» також запевняють, що вартість проживання не змінилася. Кажуть, що наразі вільних кімнат у гуртожитках немає.

«Це десь 520 грн. Ми зарахували лише після школи більш як 1200 студентів, тому потреба у гуртожитку у нас є. Гуртожитки заселені на 100%, і ще ми додатково орендуємо місця для проживання студентів в інших освітніх закладах. Тому гуртожиток нам потрібен як ніколи», - говорить проректор з науково-педагогічної роботи та молодіжної політики ДУ «Житомирська політехніка» Олена Денисюк.

В університеті є два гуртожитки (по вулиці Чуднівській), які нам показують. Умови в них однакові, цього року тут поставили нові балконні двері. Щодо пожежної безпеки, то в обох будівлях є система оповіщення, а в охорони є вогнегасники.

«Ми проводимо поточний ремонт своїми силами, і коридорної системи, і холів. На початку року були замінені балконні двері, була ініціатива студентів, щоб було тепліше», - каже Олена Денисюк.

Студент Антон каже, умовами задоволений.

«Досить приємні умови, стандартні. Щоб ліфт не так часто ламався», - ділиться студент Антон.

Те, що вартість проживання не змінилася, запевняють й у Поліському національному університеті.

«Вартість проживання не змінилася, вона практично залишилася така сама, як й минулого року – 500 грн, 540 грн, 510 грн та 490 грн. Вартість залежить від особливостей гуртожитку, є поняття – автономне опалення, певна кількість ліжко місць у гуртожитку. Перенаселення немає, забезпечення на 100%», - запевняє проректор з науково-педагогiчної роботи Поліського національного університету Іван Мартинчук.

Цього року в гуртожитки планують придбати нові меблі.

«В цьому році попередньо готується два тендери на придбання ліжок, матраців та тумбочок», - каже Іван Мартинчук.

Також в університеті розповіли, що у гуртожитках частково оновлюють електрику, але системи оповіщення немає.

«Йдуть постійні ремонти, оновлення. Але наразі та електрика, яка є, не відповідає вимогам часу, потребує капітальних коштів на її зміну», - сказав проректор з науково-педагогiчної роботи Поліського національного університету Іван Мартинчук.

Нам показують кухню, душ, кімнату відпочинку та декілька кімнат студентів в гуртожитку номер два (по вулиці Івана Франка).

«У будь-якому випадку завжди можна йти до кращого, але і зараз умови досить непогані. Є і гірші умови в інших гуртожитках. У нас, можна сказати, все нормально й адекватно», - ділиться студент Руслан.

В трьох університетах запевнили, що кількість студентів у кімнаті залежить від площі приміщення, більш як три людини зазвичай не селять.

Скільки коштувало проживання у студентських гуртожитках житомирських університетів минулого 2020 року дивіться тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Мартинчук Денисюк Чумак гуртожиток проживання студент  
Матеріали по темі