Місто

Під дощем зі смолоскипами і прапорами: житомиряни ходою відзначили 113-річчя від дня народження Степана Бандери

1 January 2022, 20:10

У Житомирі 1 січня 2022 року відбулася традиційна смолоскипна хода, приурочена до 113-ї річниці з дня народження Степана Бандери. Колона житомирян з великим червоно-чорним прапором та портретом Бандери пройшла центральними вулицями міста.

О 18:00 містяни зібралися біля пам’ятника Тарасу Шевченку, далі рушили вулицею Великою Бердичівською до пам'ятника «Захисникам України у війні з російським агресором», який знаходиться у сквері між майданом Соборним та майданом Перемоги. Учасників ходи супроводжували правоохоронці.

Попри дощ, до заходу приєдналися близько сотні людей. Цього року вперше на ході був біло-червоно-білий прапор – до 1995 року це був державний прапор Республіки Білорусь, а зараз він використовується опозиційними силами Білорусі як один із символів боротьби.

Нагадаємо, минулого року, коли в Житомирі діяли жорсткі карантинні обмеження, традиційної смолоскипної ходи не було, а кілька десятків активістів зібралися на майдані Корольова біля пам’ятника Героям Небесної Сотні: спершу розгорнули портрети Степана Бандери та запалили фаєри, а потім заспівали гімн України та разом зачитали молитву українського націоналіста.

Як повідомляв Житомир.info, 1 січня 2019 року кілька сотень житомирян долучились до смолоскипної ходи в 110-ї річницю з дня народження Степана Бандери: у супроводі кількох десятків поліцейських, вигукуючи націоналістичні гасла, колона пройшла по Великій Бердичівській до скверу на вулиці Театральній, де на місці погруддя Карлу Марксу збиралися встановити пам'ятник Степану Бандері.

1 січня 2020 року смолоскипна хода у Житомирі стартувала від пам’ятника Тарасу Шевченку: близько сотні людей з великим червоно-чорним прапором, банерами та портретом Бандери пройшли Великою Бердичівською та Михайлівською до Свято-Михайлівського кафедрального собору.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: хода Бандера прапор  
Матеріали по темі