Події

У Житомирській області вперше в Україні засудили кримінального авторитета: вибивав неіснуючі борги й отримав ще 7 років в’язниці

16 February 2022, 10:27

Вперше в Україні за поширення злочинного впливу в Житомирській області засудили «смотрящого» до 7 років позбавлення волі: кримінальний авторитет займався «вибиванням» неіснуючих боргів.

Про це 15 лютого повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Задля посилення протидії організованій злочинності у 2020 році законодавець доповнив Кримінальний кодекс України декількома статтями, у тому числі ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу), що надало законних підстав притягувати до кримінальної відповідальності кримінальних авторитетів та виносити вироки із реальним покаранням. Відтак за публічного обвинувачення прокурорами Житомирської обласної прокуратури 11.02.2022 вперше в Україні до реального покарання засуджено ув’язненого, який до того ж перебував у статусі «смотрящого» (має 12 судимостей), та в силу свого статусу займався «вибиванням» неіснуючих боргів», – йдеться у повідомленні.

Прокурори довели його вину у вимаганні чужого майна з погрозою заподіяння тяжких тілесних ушкоджень потерпілому, вчиненому повторно, та поширенні злочинного впливу (ч. 2 ст. 189, ч. 1 ст. 255-1 КК України). Вироком Богунського районного суду м. Житомира «смотрящого» засуджено, з врахуванням невідбутого строку, до позбавлення волі на 7 років і 2 місяці.

Було встановлено, що 37-річний уродженець Житомирщини, відбуваючи чергове покарання в установі виконання покарань, у липні минулого року, на прохання раніше судимої місцевої жительки, взявся «вибивати» у чоловіка неіснуючий борг, до того ж, удвічі збільшивши суму.

Засуджений неодноразово телефонував «боржнику» та вимагав сплатити гроші до конкретної дати. У разі несплати щоразу погрожував застосувати свій кримінальний авторитет та залучити підконтрольних йому осіб на волі для вчинення над потерпілим фізичної розправи і знищення його майна.

Зазначимо, що 15 лютого 2022 року в Єдиному державному реєстрі судових рішень був оприлюднений вирок стосовно вказаної кримінальної справи.

З матеріалів суду відомо, що кримінальний авторитет відбуває покарання у ДУ Житомирська установа виконання покарань (№8). У чоловіка він вимагав 20 тисяч гривень вигаданого боргу.

Скріншоти з вироку суду

Як повідомляв Житомир.info, на початку осені 2021 у житомирській колонії викрили засудженого, який погрожував фізичною розправою та вимагав від чоловіка 20 тис. грн. Наприкінці вересня правоохоронці викрили жительку Черняхова, яка найняла ув’язненого авторитета, аби помститися за зірвану угоду з продажу автомобіля.

27 січня 2022 року пресслужба Житомирської обласної прокуратури інформувала, що замовниці «вибивання» боргу також інкримінували скоєння злочину за ч. 1 ст. 255-3 КК України (звернення до особи, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу з метою застосування такого впливу до іншої особи), обвинувальний акт був скерований до суду для розгляду.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вимагання борг засуджений кримінальний авторитет обвинувачення суд вирок  
Матеріали по темі