Влада

«Велике будівництво»: амбулаторія у селі Сінгури Житомирського району урочисто відкрита ще в грудні, але й досі не працює

17 February 2022, 17:11

З піснями, кульками та перерізанням стрічки – так 17 грудня 2021 року у селі Сінгури відкривали нову амбулаторію в рамках президентської програми.

Амбулаторія мала обслуговувати 4 тис. жителів Новогуйвинської громади, а вартість усіх робіт склала близько 9 млн. грн.

Минуло два місяці з моменту відкриття, а будівля для пацієнтів зачинена.

«Попіарили, потрубіли і все на тому закінчилось. Доступна медицина – ще не доступна, два місяці стоїть ця будівля, гарна, нормальна, але не працюють», – зазначає 15 лютого у відео на своїй сторінці у Фейсбук Іван Єщенко.


17 лютого Іван Єщенко публікує ще одне відео, але вже зсередини.

«Я потрапив всередину цього ФАПу, дивіться: все гарно, класно, навіть обладнання є, але є бюрократи і нероби, які не виконують своїх функцій і не роблять те, що треба, а він би міг працювати, місяць точно вже чи півтора переїхали б», – каже на відео Іван Єщенко.

В обласній державній адміністрації пояснюють: Новогуйвинська громада не створила комісію, яка мала прийняти цей об’єкт на баланс.

«Амбулаторія була завершена і була введена в експлуатацію через управління ДІАМ у Житомирській області. Надалі є наступні кроки, які потрібно зробити з боку місцевої громади, – це створити відповідну комісію, яка прийме на баланс дану амбулаторію. Ми чули про відповідну проблему з боку місцевої громади. Було надіслано лист з боку державної адміністрації. Лист був направлений 14 грудня 2021 року, на жаль, відповіді не надійшло», – коментує прессекретар голови Житомирської ОДА Юрій Мельник.

Отримати коментар від керівництва Новогуйвинської громади журналістам Житомир.info не вдалося, але ситуацію телефоном пояснив директором Центру первинної медико-санітарної допомоги Новогуйвинської селищної ради.

«Офіційно ще триває процес передачі амбулаторії і все інше. Це не так просто робиться, об'єкт дороговартісний і все інше. Є певні питання щодо оформлення землі, під'єднання до електромережі по постійній схемі, а не тимчасовій, яке було виконане при будівництві. По-друге, ще на сьогодні є виділені певні кошти – 300 тисяч гривень на дооснащення амбулаторії, наразі триває процес закупівлі необхідного обладнання», – пояснює директор «ЦПМСД» Новогуйвинської селищної ради Геннадій Горбенко.

Амбулаторію мають доукомплектувати, щоб укласти договір з НСЗУ.

За словами директора ЦПМСД, амбулаторія має запрацювати у березні цього року.

Нагадаємо, 25 січня 2022 року правоохоронці повідомили про привласнення службовцями понад мільйона гривень під час будівництва сільської амбулаторії в селі Сінгури.

Як повідомляв Житомир.info, у вересня 2018 року ОДА анонсувала початок будівництва в Житомирській області 22 нових амбулаторій з проживанням для 1-2 лікарів. У 2018 році департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА провів тендери та уклав 22 договори на будівництво сільських амбулаторій на 1-2 лікарів з житлом. Вартість кожного договору становила понад 6,5 млн грн. Договори були укладені з п’ятьма фірмами-підрядниками, при цьому найбільшу кількість договорів було укладено з ПП «Прогрес-Буд». У листопаді ОДА повідомляли, що вже почали будівництво трьох амбулаторій. На початку березня 2019 року ОДА інформувала, що вже майже завершили зведення стін на 18 об’єктах.

У жовтні 2019 на брифінгу нового голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка говорили про цинізм при будівництві 22 нових сільських амбулаторій, які за однаковими проєктами мали бути зведені упродовж 7 місяців, проте роботи по жодній з них досі не завершені.

У вересні 2020 керівнику житомирської фірми ПП «Прогрес-Буд» повідомили про підозру в розтраті майже 1 млн грн на будівництві сільської амбулаторії в селі Борщів Радомишльського району. В березні 2021 року прокуратура інформувала, що трьом особам повідомили про підозру щодо зайво перерахованих 1,6 млн грн бюджетних коштів за спорудження амбулаторії в селі Ірша Радомишльського району.

У вересні 2021 до суду скерували справу щодо розкрадання коштів на будівництві амбулаторії в селі Нові Вороб’ї на Малинщині.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: амбулаторія Сінгури медицина Велике будівництво  
Матеріали по темі