Місто

Коли у Житомирі почнуть будувати льодову арену та який вигляд має ділянка, де її розмістять

22 February 2022, 14:43

Цього року у Житомирі планують розпочати будівництво льодової арени.

Будівлю планують звести в районі Корбутівки, а саме на ділянці між «Музеєм каменю» та «Житомирською політехнікою». А на прилеглій території мають облаштувати парковку. Загальна площа забудови льодової арени складатиме 3800 кв.м.

«Ця ділянка найбільш підходить для тих розмірів льодової арени. По даних і типовому проєкту розмір ділянки дозволяє. У генплані передбачені й паркомісця – близько 100 паркомісць. Комунікації, які потрібні для будови, теж у нас у межах цієї ділянки», – говорить начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради В’ячеслав Глазунов.

Будівля буде двоповерховою. Льодова арена буде розрахована на 450 глядацьких місць.

«Перший поверх – це сама арена, кімнати для персоналу, тренерів, роздягальні та душові для команд. На другому поверсі передбачений фастфуд, тренажерні зали, кабінети для обслуговуючого персоналу. Функціонал чисто під хокей та катання на ковзанах», – каже В’ячеслав Глазунов.


За проєкт льодової арени з бюджету міста заплатять більше як 1 млн 400 тис. грн.

«Відбувся вчора тендер на виготовлення ПКД. Заявилося дві проєктні організації, зараз триває розгляд переможця, найближчими днями ми визначимо переможця, підпишемо угоду, і розпочнеться проєктування. По тендеру 1 400 тис. грн, найнижчу пропозицію надав один із проєктантів», – розповідає начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради В’ячеслав Глазунов.

Варто зазначити, що у вересні 2021 року, коли насесії Житомирського міської ради показували попередній ескізний проєкт, повідомляли, що на виготовлення ПКД планують витратити втричі менше – 500 тис. грн.

«Орієнтовно тоді, щоб подати заяву, ми закладали орієнтовну суму 500 тис. грн. Потім, коли зрозуміли, що за програмою це буде співфінансування 90/10, тобто 90 % – це державні кошти, а 10% – це наші кошти. На грудневій сесії заклали 10% співфінансування на даний об’єкт. Орієнтовна сума всього будівництва – 240 млн грн, але остаточна ціна буде, коли буде зроблена проєктно-кошторисна документація і пройдена державна експертиза», – пояснює В’ячеслав Глазунов.

Будівельні роботи планують розпочати наприкінці весни.

«Плануємо вже в травні починати. Все залежить від того, як швидко та якісно зроблять проєктну документацію. Орієнтовно плануємо, що це буде місяць-півтора, аби у квітні оголосити тендер на будівельні роботи», – сказав начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради В’ячеслав Глазунов.

Як зазначив начальник УКБ, на будівництво льодової арени може піти близько року.

Нагадаємо, в липні 2021 року заступник керівника Офісу Президента, координатор програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко заявив про початок нового проєкту будівництва хокейних льодових арен, в яких можна буде займатися фігурним катанням і хокеєм. Орієнтовна вартість будівництва 19 льодових арен у регіонах становить 5,4 млрд гривень, з яких з державного бюджету буде виділено фінансування в розмірі 4,7 млрд.

Як повідомляв Житомир.info, 9 вересня 2021 року голова обласної ради Володимир Федоренко розповідав спортсменам, що завдяки програмі президента «Велике будівництво» та підтримці Уряду на Житомирщині може з’явитися льодова арена та крита спортивна арена на 5 тисяч місць.

23 вересня 2021 року Сергій Сухомлин розповів Житомир.info, якою буде майбутня льодова арена у Житомирі.

А 13 січня 2022 року управління капітального будівництва Житомирської міської ради оголосило закупівлю на виконання проєктних робіт з будівництва льодової арени. Очікувана вартість закупівлі - 1 млн 490 тис. грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: льодова арена Глазунов  
Матеріали по темі