Економіка

Державний банк з 1 липня буде приймати заявки українців для отримання мікрогрантів до 250 тис. грн на новий бізнес

24 June 2022, 17:50

«Ощадбанк» 1 липня розпочне приймання заявок українців для отримання мікрогрантів до 250 тис. грн на новий бізнес або розвиток діючого бізнесу.

Про це 24 червня повідомила пресслужба державного банку.

«За рішенням уряду Ощадбанк став уповноваженим банком нової державної програми «єРобота» за напрямом надання українцям безповоротних грантів до 250 тис. грн для запуску нового або розвитку діючого бізнесу. Програма стартує 1 липня. Саме з цієї дати всі бажаючі зможуть подати заявку з бізнес-планом щодо створення або розвитку власної справи до відділень Ощаду. Наразі розробляється можливість подання заявок й через портал Дія. Учасником програми може стати будь-який українець (фізична особа) або юридична особа. За рахунок гранту від держави в розмірі до 250 тис. грн підприємець або юридична особа зможуть придбати обладнання, оплатити сировину та матеріали, здійснити часткову оплату оренди. В разі створення одного або двох робочих місць на період більше 3 років та сплати податків за цей період грант не повертається», - йдеться у повідомленні.

Після розгляду проекту в разі його відповідності критеріям програми грантові кошти буде перераховано на окремий рахунок здобувача гранту в «Ощадбанку». Рішення про надання гранту прийматиметься Державною службою зайнятості.

Додаткові деталі програми «єРобота» будуть оприлюднені пізніше.

Нагадаємо, 21 червня під час засідання Уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що українці, які хочуть запустити новий бізнес, зможуть отримати безповоротні гранти до 250 тис. грн в межах нової урядової програми «єРобота».

Як повідомляв Житомир.info, в Україні під час дії воєнного стану почалася податкова реформа: набув чинності закон України від 15 березня 2022 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану». Крім того, рішенням Уряду від 18 березня 2022 року програма «Доступні кредити «5-7-9%» розширена: будь-який бізнес протягом дії воєнного стану та місяць після його завершення зможе отримати кредит під 0%, після цього кредитна ставка становитиме 5%.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: банк бізнес Ощадбанк єРобота грант  
Матеріали по темі