Місто

В Житомирі перейменують заклади загальної середньої освіти – всі стануть ліцеями

1 August 2022, 15:41

Влада планує змінити найменування закладів загальної середньої освіти Житомирської міської територіальної громади.

Відповідний проєкт рішення сесії 1 серпня оприлюднили на сайті міської ради.

«На виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила змінити найменування закладів загальної середньої освіти відповідно до додатку», - йдеться у проєкті рішення.

Департамент освіти міської ради повинен буде затвердити статути закладів загальної середньої освіти в новій редакції та організувати здійснення державної реєстрації відповідно до законодавства України. Також треба буде забезпечити упорядкування написів у печатках, штампах та вивісках закладів.

У додатку до проєкту рішення передбачається, що в Житомирі буде 32 ліцеї, Вересівська школа також стане ліцеєм. Зауважимо, що у більшості закладів попередня назва (ЗОШ, гімназія тощо) просто зміниться на «ліцей», а три заклади матимуть більш радикальні зміни:

ЗОШ № 1 – ліцей №4;

Житомирська гуманітарна гімназія № 1 – ліцей №32;

Житомирський міський колегіум – ліцей №34.

657777

Скріншот з додатка до проєкту рішення сесії

З обґрунтування до проєкту рішення від департаменту освіти: З метою приведення найменувань закладів загальної середньої освіти у відповідність з вимогами статті 34 Закону України «Про повну загальну середню освіту» виникла необхідність прийняти відповідне рішення на сесії Житомирської міської ради.

Статтею 35 Закону України «Про повну загальну середню освіту» визначено 3 типи закладів загальної середньої освіти:

початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;

гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;

ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Якщо до перейменування школи міста надавали загальну середню освіту І-ІІІ ступеню, це відповідає І-ІІІ рівню загальної середньої освіти відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту». Таким чином на перехідний період, до проведення завершального етапу освітньої реформи у 2027 році, заклади загальної середньої освіти в основному будуть надавати освіту на 3-х рівнях, а тому будуть іменуватися ліцеями.

Нагадаємо, у Житомирі до нового навчального року 2022/2023 готують 22 школи, в яких є укриття.

Як повідомляв Житомир.info, з 1 вересня 2021 року при двох житомирських університетах запрацювали наукові ліцеї для учнів старших класів – при Житомирському державному університеті ім. Івана Франка і ДУ «Житомирська політехніка». У перший рік до цих ліцеїв зарахували близько 200 учнів. 17 лютого 2022 року стало відомо, що науковий ліцей хочуть створити і при Поліському національному університеті.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада ліцей перейменування школа освіта  
Матеріали по темі