Місто

​Скільки учнів вступило до житомирських наукових ліцеїв та за якими напрямками будуть навчатися

31 August 2021, 16:44

У 2021/2022 навчальному році запрацювали наукові ліцеї для учнів старших класів при Житомирському державному університеті ім. Івана Франка і ДУ «Житомирська політехніка».

Скільки учнів вступило до таких ліцеїв та на які напрямки, перед першим днем навчання дізнавалися журналісти Житомир.info.

В ЖДУ імені Івана Франка ліцеїсти навчатимуться за трьома напрямками.

«Маємо три напрямки: іноземна філологія, історико-правовий напрям і хіміко-біологічний. Маємо сьогодні 72 дитини. Думаємо, що для початку – це досить непогано», - говорить ректорка ЖДУ імені Івана Франка Галина Киричук.

Відповідно до рейтингу 40 % отримуватимуть стипендію. Навчання є безкоштовним для всіх учнів. Цього року тут навчаються виключно житомиряни, у майбутньому можливо будуть набирати дітей і з інших громад.

«Єдиною умовою, щоб Житомирська територіальна громада могла законно скерувати освітню субвенцію у наш заклад, це було прийняття до наукового ліцею жителів цієї громади. На що ми погодилися, тому 72 учні - це ті, які мають реєстрацію на території Житомирської територіальної громади. Далі, ми звичайно працюємо і ведемо перемовини з Житомирською обласною радою, якщо виявлять бажання інші громади, чи можливо буде рішення на рівні їх громад, скерувати субвенцію в наш науковий ліцей для навчання учнів з інших громад», - каже Галина Киричук.


Навчати дітей будуть викладачі університету.

«Це досвідченні викладачі, які хотіли викладати у цьому ліцеї. У нас була створена група, яка робила добір таких викладачів. На перший рік ми обрали тих, які знають, можуть та вміють. Це всі штатні працівники нашого університету», - зазначила ректорка ЖДУ імені Івана Франка Галина Киричук.

Також в університеті зазначили, що учні можуть проживати у гуртожитку, для цього є всі можливості.

«Ми маємо таку можливість, за згодою батьків здійснювати реєстрацію. У нас є місця в гуртожитку, ми передбачали таку можливість, тому в штатному розписі ліцею вивели посаду вихователя гуртожитку, адже без нього ми не маємо права цього робити, але таких дітей немає», - каже Галина Киричук.

Аби вступити до ліцею при «Житомирській політехніці» потрібно було скласти іспити. В університеті кажуть: дехто склав іспит з другої, а хтось і з третьої спроби. Загалом до ліцею втупило понад сто учнів.

«Конкурсний набір у нас ще триває попри те, що вчора був підписаний наказ про зарахування, сьогодні ще звертаються діти, які бажають вступити. На сьогодні у нас понад сто дітей зараховано. Два профілі: техніко-технологічний і суспільно-гуманітарний профіль. Техніко-технологічний передбачає поглиблене вивчення математики та інформатики, а суспільно-гуманітарний передбачає поглиблене вивчення іноземних мов. Відповідно до законодавства 40% отримуватимуть стипендію», - розповідає директор наукового ліцею ДУ «Житомирська політехніка» Наталія Венцель.

До ліцею зарахували учнів й з інших територіальних громад, проте субвенцію за їх навчання поки не отримали.

«Є іногородні, ми звернулися з листами до голів територіальних громад, очікуємо на рішення сесії щодо перерахунку коштів, або це буде рішення місцевої ради. Є з Коростенської територіальної громади та Новогуйвинської», - каже Наталія Венцель.

Серед ліцеїстів немає таких, які мали бажання жити у гуртожитку, запевнили в університеті.

«Одразу батьки були зацікавленні у цьому питанні, вони самостійно шукають житло. Напевно вважають, що учні 10 класів повинні проживати більш у сімейній обстановці», - сказала директор наукового ліцею ДУ «Житомирська політехніка» Наталія Венцель.

Навчати ліцеїстів будуть вчителі.

«Відповідно до типового штатного розпису наукових ліцеїв, у нас вчителі. Основних 8, залучених сумісників для того, щоб забезпечити освітню програму, до 20 осіб», - говорить Наталія Венцель.

Також у «Житомирській політехніці» зазначили: поки ремонтні роботи у новому корпусі не завершаться, ліцеїсти навчатимуться у головному корпусі.

Інтерв’ю з ректором ЖДУ ім.І. Франка Галиною Киричук дивіться тут.

Нагадаємо, 30 червня 2021 в житомирських університетах розповіли, як учні старших класів можуть вступити до наукових ліцеїв.

Як повідомляв Житомир.info, Житомирський державний технологічний університет в квітні 2019 року отримав нову назву і став державним університетом «Житомирська політехніка». Рішенням сесії Житомирської міської ради від 18 червня 2020 року ліцей при Житомирському державному технологічному університеті перейменували в Житомирський міський ліцей №1. Зміна назви відбулася з метою приведення найменування закладу загальної середньої освіти у відповідність з вимогами ст.34 Закону України «Про повну загальну середню освіту» та на підставі звернення директора Житомирського міського ліцею при ЖДТУ Юрія Кошевича.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: науковий ліцей університет освіта ліцеїст вступ  
Матеріали по темі