Місто

У житомирських автобусах дорожчає проїзд за готівку, в разі проблем з валідаторами мер обіцяє скасувати новий тариф

3 August 2022, 18:46

Вже з наступного тижня, 13 серпня, у Житомирі зростає вартість проїзду в міському транспорті. Втім, варто зазначити, що подорожчання торкнеться лише тих, хто платить за проїзд готівкою. Натомість, змін у безготівковій оплаті проїзду не відбудеться, - зазначають у міській раді.

«На електротранспорті «Картка житомирянина» і «Транспортна картка» залишається на рівні 6 грн. Банк і готівку ми збільшуємо до 10 грн. Тобто, робимо розрив у 4 грн. На автобусних маршрутах по «Транспортній картці» і «Картці житомирянина» до 10 грн, з обов’язковим встановленням валідаторів у салонах кожного автобуса. Готівку і банк ми встановлюємо на рівні 14 грн», - розповідає в.о. начальника управління транспорту і зв’язку Олег Самарін.


Для пільговиків, по «Карті житомирянина» електротранспорт безкоштовний. Міські автобуси обійдуться по 7 грн, але без обмежень по часу та кількості поїздок. Для учнів та студентів вартість квитка у електротранспорті буде на рівні 4 гривень, у маршрутці 5 грн. Ціни на проїзні незмінні. Не лишилися поза увагою і пасажири зі статусом внутрішньо-переміщеної особи.

«Для внутрішньо-переміщених осіб, які не мають пільг - з понеділка, при отриманні довідки вони отримуватимуть транспортну картку. Щоб вони змогли скористатися найдешевшим проїздом і їздити по електронному квитку. Поповнити картку можна у будь-якому терміналі, навіть у Прозорому офісі, де є віконце «Житомиртранспорт», - каже Олександр Шевчук.

Що стосується переселенців-пільговиків, то тут трохи складніше, - зауважує заступник мера.

«Будемо робити ці списки і видавати їм електронну картку для користування в громадському транспорті на рівні пільговиків з Житомира. Якщо пенсіонер за віком, він буде користуватися пільгами з 10 до 16 години безкоштовно, на час воєнного стану, коли він закінчиться - протягом усього дня. На автобусних маршрутах нее 14 грн, а 7 грн. А якщо це сім категорій громадян, яким передбачені пільги рішенням 229, то протягом дня вони їздять безкоштовно», - зазначає заступник Житомирського міського голови.

Мер Житомира додає: зміни обумовлені низкою факторів.

«Щоб пришвидшити роботу комунального транспорту. У тому числі, щоб водій не сидів і не роздавав решту, не збирав кошти. Другий момент - це податки, робота в «білу», це і зарплати, і легалізація перевезення», - говорить Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Щоб нововведення запрацювали повноцінно, у мерії анонсують щотижневі контрольні перевірки перевізників.

«Якщо ми побачимо системно таку проблему, що люди не можуть скористатися карткою, валідатор не працює, стрічка закінчилась чи хтось щось забув, - зберемо виконком і зменшимо готівковий розрахунок, тариф», - попереджає перевізників міський голова.

«Обов’язково проінформуємо: щосереди у нас планові перевірки. Будемо звертати увагу на відсутність валідатора і його роботу. Якщо валідатор відсутній, не працює або водій його ховає - вартість 4 грн. Але, заплативши 4 грн, обов’язково треба повідомити КП «Житомиртранспорт» на гарячу лінію, що підприємство могло оперативно вирішити питання і поновити безготівковий розрахунок», - додає в.о. начальника управління транспорту і зв’язку.

Нагадаємо, на брифінгу 29 липня заступник мера Житомира Олександр Шевчук розповів про зростання ціни на проїзд у громадському транспорті, яке очікується з 13 серпня 2022 року. Цього ж дня міська рада оприлюднила відповідний проєкт рішення виконкому.

2 серпня в ефірі програми «Діалоги» на Житомир.info мер Сергій Сухомлин говорив, що готівкова вартість проїзду може ще більше зрости, житомирянам значно вигідніше буде розраховуватися безготівково.

Як повідомляв Житомир.info, з 29 січня 2021 року в Житомирі діє такий тариф на проїзд у громадському транспорті: готівкова оплата в електротранспорті – 8 грн, в маршрутках – 10 грн, транспортною карткою було дешевше. За 2021 рік громадський транспорт Житомира перевіз 54,5 млн пасажирів, 66% яких обрали електротранспорт – тролейбуси та трамваї – і більшість з них були пільговиками.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: транспорт проїзд вартість виконком маршрутка валідатор Шевчук Сухомлин  
Матеріали по темі