Місто

В житомирські маршрутки повернули валідатори, а GPS-трекери є лише в комунальному транспорті

10 August 2022, 13:47

Повернути валідатори та увімкнути GPS-трекери 10 серпня зобов'язані були перевізники. Чи дійсно в приватних та комунальних автобусах знову можна розраховуватись безготівково, журналісти Житомир.info вирішили перевірити разом з заступником міського голови Олександром Шевчуком.

Проїхалися в автобусах №№ 4,19, 23, 58. В усіх були валідатори, тому вдалося розрахуватися безготівково.

Водій автобуса №4 каже, що зранку більшість житомирян розраховувалися у звичний спосіб.

«За звичкою, більшість готівкою розраховуються.(ред. Чи зручно приймати оплату не готівкою?) Зручно», - каже водій Олег.

За словами заступника Житомирського міського голови, сьогодні всі автобуси вийшли на маршрут з працюючими валідаторами.

«Ми автоматично бачимо в системі чи працює система валідації, чи працює GPS-моніторинг. Я думаю, що це міф, що самі перевізники не хочуть встановлювати валідатори. Самі перевізники за те, щоб швидше перейти до безготівкової форми оплати за проїзд. Зранку по виходу на маршрут, з 7- 8 години, валідатори пробивали трохи іншу ціну, управління транспорту та КП «Житомиртранспорт» про це повідомили, на кінцевій зупинці валідатор перезавантажили і вже працює згідно з існуючим тарифом. Не було такого, що валідатор не встановили або не увімкнули, були невеликі технічні збої зранку, але такого, що валідатор відсутній сьогодні не було», - говорить заступник міського голови Олександр Шевчук.

Також дивимося, чи відображаються автобуси у системі GPS-моніторингу «Дозор». Бачимо лише 23 та 33 – це комунальні автобуси. Олександр Шевчук зазначає: дехто з перевізників зараз не може користуватися GPS-трекерами, задля безпеки.

«Є технічне застереження від Служби безпеки України. Тому, що деякі автобуси, перевізники виконуючи інші функції виїжджають за межі міста. Тому у них є чітка вказівка, що система GPS-моніторингу не може бути встановлена. Зараз обговорюємо технічну можливість аби автобуси, які курсують по місту було видно лише в межах міста», - сказав заступник Житомирського міського голови.

Зараз у Житомирі має працювати 24 точки продажу транспортних карток, ми обрали одну з них, аби перевірити чи можна там придбати е-картку.

«Є в наявності для дорослих, студентські, учнівські. Все купується активно, інтенсивно. Ціни не підіймалися, коштують 30 грн, і вже яку оберуть собі пропозицію», - каже працівниця аптеки Оксана.

Вже з 13 серпня житомирян очікує підвищення вартості проїзду. Вигідніше буде розраховувати транспортною карточкою та карткою «Житомирянина».

У разі відсутності або несправності валідатора можна буде сплачувати 4 грн за проїзд.

Пояснення влади Житомира щодо нових цін на проїзд (де купити транспортні картки та що робити, якщо не працює валідатор) – тут

Нагадаємо, під час ухвалення рішення про підвищення вартості проїзду мер Житомира обіцяв скасувати новий тариф, якщо в маршрутках будуть системні проблеми з валідаторами і люди не зможуть розраховуватися картками. Напередодні, в ефірі програми «Діалоги» на Житомир.info мер Сергій Сухомлин говорив, що готівкова вартість проїзду може ще більше зрости, житомирянам значно вигідніше буде розраховуватися безготівково.

Як повідомляв Житомир.info, вартість проїзду в Житомирі підвищували на початку минулого року: з 29 січня 2021 року діяв такий тариф на проїзд у громадському транспорті: готівкова оплата в електротранспорті – 8 грн, в маршрутках – 10 грн, транспортною карткою було дешевше. За 2021 рік громадський транспорт Житомира перевіз 54,5 млн пасажирів, 66% яких обрали електротранспорт – тролейбуси та трамваї – і більшість з них були пільговиками.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: транспорт Шевчук тариф валідатор маршрутка GPS  
Матеріали по темі