Влада

Заступниця міністра оборони закликає не поширювати фейки про військовий облік жінок

5 September 2022, 12:17

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр закликає не поширювати фейки про військовий облік жінок.

Відповідний заклик Маляр оприлюднила ввечері 4 вересня:

Міноборони розробило і передало до Верховної Ради пропозиції змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо добровільності постановки на військовий облік жінок.

Зараз працюємо над законопроектом разом з профільним комітетом Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки

Ми вже неодноразово заявляли, що постановку жінок на військовий облік встановлено законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження Парламента.

Якщо будуть прийняті зміни – Міноборони і Генштаб їх виконають.

Досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Разом із тим, для Збройних Сил залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій.

Тому, у разі прийняття змін до згаданого закону, Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби.

Ще раз нагадую - йдеться про ДОБРОВІЛЬНУ постановку на військовий облік.

Нагадаю, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила - лише за її згодою.


Цікаво, що у коментарях під дописом почалася суперечка авторки, заступниці міністра оборони Ганни Маляр, та народної депутатки від «Слуг народу» Мар’яни Безуглої, яка є заступницею голови Комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Нагадаємо, наприкінці 2021 року вступив в дію наказ міністра оборони № 313 від 11 жовтня 2021 року: з нового 2022 року жінки певних професій (понад 100) віком від 18 до 60 років зобов’язані стати на військовий облік. 17 січня 2022 року Міноборони запевнило, що у 2022 році жінок, які не стали на військовий облік, не штрафуватимуть, бо триває перехідний період, також опрацьовується питання спрощення всіх процедур постановки на облік – як чоловіків, так і жінок. 21 січня Міністерство оборони інформувало, що розробило нову редакцію наказу щодо взяття на військовий облік жінок і надіслало його на погодження до Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України.

Як повідомляв Житомир.info, 25 липня 2022 року в ефірі телемарафону міністр оборони Олексій Резніков запевняв, що проблем з мобілізацію в Україні зараз немає, а вручення повісток – це насамперед наведення ладу з військовим обліком.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Міноборони жінка військовий облік. Маляр Безугла  
Матеріали по темі