Політика

НАЗК склало протокол на нардепа, який просив голову Житомирської ОВА дати сину дозвіл їздити по області під час комендантської години

26 September 2022, 14:31

Національне агентство з питань запобігання корупції склало адміністративні протоколи, які стосуються конфлікту інтересів, зокрема – стосовно двох народних депутатів, які скористалися депутатськими повноваженнями для вирішення свої особистих питань під час війни.

Про це 23 вересня повідомила пресслужба НАЗК.

«Заступник Голови НАЗК Артем Ситник склав адміністративні протоколи через виявлення ознак порушень вимог Закону України «Про запобігання корупції» стосовно народного депутата України Анатолія Остапенка (фракція «Слуга народу» - ред.), який скористався своїм правом на депутатське звернення та написав до голови Житомирської обласної військової адміністрації (ОВА) щодо надання його сину права пересуватись по м. Житомир і Житомирській області на власному транспорті під час комендантської години, що становило його приватний інтерес (ч. 2. ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) – вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів)», - йдеться у повідомленні.

Також складений протокол стосовно народного депутата Василя Петьовки (депутатська група «Довіра»), який звернувся до голови Закарпатської ОВА щодо надання права вільного пересування через державний кордон України для його сина, двоюрідного брата та батька дружини сина, що становило його приватний інтерес (ч. 2. ст. 172-7 КУпАП).

Зауважимо, що покарання за зазначеною статтею Кодексу про адмінправопорушення – штраф від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 3,4 тис. грн до 6,8 тис. грн.

Як повідомляв Житомир.info, за протоколом НАЗК 31 серпня 2022 року Новоград-Волинський міськрайонний суд визнав винним мера Миколу Боровця у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (штраф 1 700 грн) та передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП (штраф 3 400 грн з позбавленням права обіймати посади, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування на строк до 6 місяців). Мер Новограда-Волинського оскаржує це рішення в Житомирському апеляційному суді, де суддею працює його сват.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: НАЗК нардеп Остапенко конфлік інтересів комендантська година ОВА 
Матеріали по темі