Місто

Стрілки головного часоміру Житомира знову рухаються – майстри відремонтували годинник

11 January 2023, 19:07

Стрілки головного годинника Житомира, які на деякий час зупинялися у зв’язку з поломкою, знову рухаються.

Про це близько 17-ї години 11 січня повідомила пресслужба Житомирської міської ради.

««Символ працює — місто живе» — годинникар-чарівник відремонтував головний часомір міста», – йдеться у повідомленні.

У міськраді нагадують, що механічний годинник практично безперервно працює вже пів століття, деталі має усі «рідні».

«При зупинці механізму на порятунок з’являються чарівники-годинникарі Сергій Каплун та Анатолій Курков. Подібних деталей давно не виготовляють, але майстри знаходять способи повертати годинник до життя», – розповідають у міськраді.

«Ми або щось спаюємо, або ґвинтики замінюємо, підкладаємо, підправляємо, змінюємо зазори, регулюємо. Це не просто робота, мені приємно, що завдяки нашим зусиллям працює головний годинник міста: символ працює — місто живе», — каже Анатолій Курков.

Ремонт механізму — вкрай тонка робота, усі секрети годинникарі залишають у таємниці.

Нагадаємо, близько 13-ї години 11 січня пресслужба міськради повідомила про те, що через перебої з електроенергією вийшов з ладу головний часомір Житомира, майстри шукали спосіб його запустити.

Який вигляд зсередини має годинник на будівлі Житомирської міськради, що працює вже майже 40 років, дивіться у фоторепортажі за 10 лютого 2021 року

Як повідомляв Житомир.info, годинник над Житомирською міською радою тимчасово не працював у лютому 2018 року: замерз механізм. Годинник зупинявся і наприкінці серпня 2018 року: не працював мотор-редуктор. Стрілки житомирського «біг-бену» завмирали також у листопаді 2018 року.

А в липні 2020 року годинник зупиняли на пів дня заради профілактики. Тоді керівник відділу господарського забезпечення Житомирської міської ради Анатолій Весельський зазначав, що годинник не потребує заміни деталей. Разом з тим, з його слів, у разі необхідності, знайти запчастини до годинника буде вкрай складно.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: годинник ремонт  
Матеріали по темі