Економіка

Держмолодьжитло оновило умови іпотечного кредитування молоді для придбання власного житла

4 February 2023, 10:30

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву з 1 лютого оновив умови іпотечного кредитування молоді для придбання власного житла.

Про це повідомила заступник міністра розвитку, громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська – інформує 3 лютого Урядовий портал.

«Зміни до Порядку надання молодим сім’ям або одиноким молодим громадянам довгострокових пільгових кредитів для будівництва та придбання житла стали значно вигіднішими. Адже відтепер кредит можна оформити під 7% річних, при цьому перший внесок становить лише 6% від вартості житла. Це досить вигідні умови для молодих людей поліпшити свої житлові умови», — зазначила Наталія Козловська.

Відтак кредитування за програмою можуть отримати молоді сім’ї або одинокі молоді люди, вік яких сягає до 35 років, а також вчені до 40 років. Такий кредит можна оформити на термін до 20 років.

Особи-претенденти на участь у програмі повинні перебувати на відповідному обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов або ж у цих осіб відсутнє у власності житло, окрім житла на території, де ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих росією. Також кожен член сім’ї не повинен володіти житлом, площа якого становить понад 13,65 кв. м.

Відповідне кредитування здійснює Держмолодьжитло на виконання Державної програми забезпечення молоді житлом на 2013-2023 роки коштом їх статутного капіталу, сформованого Міністерством розвитку громад та територій України.

Детальніше з умовами Програми можна ознайомитись за посиланням

Нагадаємо, влітку 2022 року Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву збирався купити житло для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, першочергово з числа багатодітних, житло яких зруйновано внаслідок збройної агресії рф: гранична вартість придбання 1 кв. м житла у Житомирській області мала не перевищувати для міст (обласних центрів, міст обласного значення, міст з населенням понад 300 тис. осіб та населених пунктів, які розташовані в районах, прилеглих до меж міст – обласних центрів) 24 тис. 617,25 грн. Наказом від 17 листопада 2022 року Міністерство розвитку громад та територій оновило показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 31 січня 2023 року за програмою доступної іпотеки єОселя вже видано 784 кредити за пільговою ставкою 3% на загальну суму понад 1 млрд грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Держмолодьжитло житло кредит молодь 
Матеріали по темі