Економіка

Мінагрополітики прогнозує зниження цін на овочі з появою нового врожаю

28 March 2023, 09:36

Щороку в цей час овочі найдорожчі, бо на їхню вартість впливає сезонність, але. в 2023 році вплинуло ще два фактори: енергетичні криза і окупація. Ціни знижуватимуться з появою нового врожаю.

Про це в ефірі марафону«Єдині новини» повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький – інформує 27 березня пресслужба Мінагрополітики.

«Україна проходить пік цін на овочі. Хоча до ціни додалося ще два фактори. Енергетична криза, яку створювала країна-агресор завадила збереженню великої частини врожаю. Другий – багато овочів, перш за все, цибулі і моркви, вирощувалися в Херсонській і Запорізькій областях. Через окупацію овочі не були доступні українському споживачеві», – зазначив Тарас Висоцький.

Водночас перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України підкреслив, що цього року аграрії планують збільшити посівні площі під цибулю, моркву та інші овочі. Тому очікується більший урожай.

Тарас Висоцький також наголосив, що Мінагрополітики працює над стабілізацією цін.

«Міністерство аграрної політики та продовольства працює над тим, щоб максимально наповнити ринок і стабілізувати ціни. Цим треба займатися не через регулювання чи обмеження, а ринкові механізми. Бо регулювання цін, як показує практика, реалізується в тіньовий обіг», – підкреслив чиновник.

Нагадаємо, за лютий цього року в Житомирській області ціни на овочі зросли загалом на 20,2%, зокрема, овочі, вирощені з насіння, подорожчали на 35,7%, коренеплоди, цибуля та гриби – на 19,1%, капуста – на 13,4%.

Як повідомляв Житомир.info, розпорядженням від 21 березня 2023 року мер Житомира створив робочу групу з розробки Програми підтримки самозабезпечення харчовими продуктами міської територіальної громади на 2023-2027 рр. «Сади Перемоги».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: овочі Мінагрополітики ціна Висоцький 
Матеріали по темі