Здоров'я

У Житомирській обласній лікарні вперше провели операцію кріобалонної ізоляції легеневих вен

15 March 2024, 16:16

Вперше у Житомирській області провели три операції кріобалонної ізоляції легеневих вен в обласній клінічній лікарні ім. Гербачевського.

Фахівці говорять, що фібриляція передсердь – одна з найскладніших та найрозповсюдженіших патологій.

«Взагалі фібриляція передсердя – це дуже поширене порушення ритму серця, у світі десь близько 5% всіх людей, на жаль, протягом життя мають епізоди фібриляції передсердя. Фібриляція передсердя має декілька форм – це може бути пароксизмальнома аритмія, яка швидко самостійно припиняється, персистуюча форма, яка потребує прийняття або медикаментів правильних, або електричної кардіоверсії, або постійна форма аритмії. На жаль, основною проблемою фібриляції передсердя є прогресування і виникнення серцевої недостатності, а також кожен четвертий інсульт у світі пов'язаний саме з фібриляцією передсердь», – розповідає завідувач кардіологічного відділення Микола Кушнір.

У цьому відділенні щороку близько двох сотень пацієнтів потребували такої операції.

«У нашому відділенні щороку проводиться близько 250 планових електричних кардіоверсій. Тобто кожному з цих пацієнтів, ну якщо не всім, то 200 цих пацієнтів точно потрібно проводити подібну операцію. Раніше таких пацієнтів ми скеровували в провідні кардіохірургічні центри, які мали електрофізіологію. Зараз, слава Богу, у нас вже є така можливість робити такі операції на місці», – говорить завідувач кардіологічного відділення Микола Кушнір.

Першими прооперували трьох чоловіків, наймолодшому 50 років. Залучили фахівців з Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова.

«Ми вперше провели операцію кріобалонної ізоляції легеневих вен. Кожна операція тривала близько двох годин, це пов'язано з тим, що ми цю операцію робили вперше і потрібні були певні технічні моменти. І на саму операцію було залучено близько п'яти людей. Це обладнання, яке дає змогу зробити електричний бар'єр, щоб патологічні електричні імпульси із легеневих вен не потрапляли в пересердя та не викликали аритмію. Ця операція впливає саме на якість життя. Термін життя не продовжує, а вплинути на якість життя», – говорить лікар-кардіолог Микола Кушнір.

Операція для пацієнтів безоплатна, хоча витратні матеріали коштують чимало.

«На жаль, вартість розхідних матеріалів дуже висока, на одного пацієнта - 250 тисяч гривень. Ці інструменти були закуплені за державні гроші. Було придбано 10 наборів для проведення 10 перших операцій, щоб розвиватися далі. Ми сподіваємося на державну підтримку та сподіваємося, що знову повернуть ці кріобалони в державну централізовану закупівлю для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями», – каже завідувач кардіологічного відділення Микола Кушнір.

Зараз в лікарні готуються провести таку операцію ще трьом пацієнтам.

Нагадаємо, 5 жовтня в.о. голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма повідомив, що у Житомирі в обласній клінічній лікарні ім. О.Ф. Гербачевського вперше провели відразу дві електрофізіологічні операції з видалення порушень ритму серця.

Як повідомляв Житомир.info, 9 травня 2023 року в інтерв’ю Житомир.info завідувач кардіологічного відділення Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського Микола Кушнір розповідав про те, що в Україні 65% людей помирають від захворювань серцево-судинної системи. Щороку в Житомирській області реєструють близько тисячі інфарктів міокарда.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: обласна лікарня операція Кушнір передсердя кріобалонна ізоляція  
Матеріали по темі