Інтерв'ю

Житомирський губернатор Сидір Кізін про державну службу, претендентів на посади та стосунки з Портновим

17 March 2014, 15:07

 2 березня в.о. президента Олександр Турчинов призначив губернатором Житомирської області Сидора Кізіна, який вже 4 роки очолює Житомирську обласну організацію ВО «Свобода». Як почувається 38-річний губернатор на новій посаді, чому досі не проведені кадрові ротації та що пов’язує його з колишнім першим заступником Адміністрації президента Януковича, юристом Андрієм Портновим – відповіді на ці питання в інтерв’ю Житомир.info.

- Це Ваш перший досвід роботи на державній службі?

- На державній службі працював 8 років. Починав з посади в районному суді: у 18 років пішов в райсуд і влаштувався на саму нижчу посаду – кур’єром. Розносив повістки, ходив в слідчий ізолятор, знайомив (затриманих) з протоколами. Це було у Львові. До 15 років я жив у Житомирі (вчився в школі №23 – ред.), потім з батьками переїхали до Львова, там я закінчив останній клас школи і поступив в університет. Поступав на стаціонар, але потім опинився на заочному і пішов працювати. Після кур’єра працював секретарем у цивільних справах, секретарем судових засідань, судовим виконавцем три роки. І вже на шостому курсі, оскільки мене цікавили цінні папери, акції, облігації, це було щось таке нове, я по оголошенню в «Урядовому кур’єрі» подзвонив у відділ кадрів Державної комісії з цінних паперів і влаштувався в апарат на найнижчу посаду. І там спочатку був провідний спеціаліст, потім – головний, потім – помічник голови цієї комісії, потім – заступник начальника юридичної служби Державної комісії. Чотири роки працював там. В 23 роки я займав посаду фактично помічника міністра. В мене ще є 12 років адвокатської практики і на сьогодні вже є 20 років трудового стажу.

- Чи є суттєва різниця між роботою в судовій системі, Державній комісії і посадою губернатора?

- Різниця в тому, що тут всі сфери життя – від охорони здоров’я, освіти, соціальних питань, до питань правоохоронних органів, безпеки, оборони. Звичайно, це достатньо широко, різнопланово, і в цьому плані важче. Хоча досвід у юриста універсальний. Хороший юрист, особливо адвокат, може розібратися в будь-якій сфері.

- Яка галузь найскладніша?

- Для мене, як керівника державної адміністрації, всі галузі нові. Але саме головне – я знаю як працює державний апарат, я юрист і мені легше вирішувати деякі юридичні питання, працювати з документами.

Новому губернатору вручають хліб-сіль в облдержадміністрації 3 березня

- Вже когось звільнили зі «старих» кадрів: заступників губернатора, керівників департаментів?

- По законодавству всі заступники написали заяви на звільнення. Зараз готується подання на першого заступника, це буде заступник з питань економіки – Геннадій Дмитренко, але рішення поки що немає, бо ці процедури займають певний час. Кількість заступників зараз скорочується з чотирьох до трьох, тому галузевих заступників, які були при попередній владі, у нас не буде, від галузевого принципу відійдемо.

- Хтось з тих заступників, які працюють зараз, залишиться?

- Поки що я попросив всіх виконувати свої обов’язки до прийняття кадрових рішень. Будемо придивлятися, дивитися.

- А начальники управлінь та директори департаментів?

- Я зараз знайомлюсь з роботою блоками: агропромисловий сектор окремо, соціальні питання – окремо, вже трошки познайомився з охороною здоров’я, виїжджали в лікарню. Хочу спочатку ознайомитися з проблематикою, як на проблеми реагують структурні підрозділи і разом з тим бачу керівників в роботі. Приглядаємося. Огульно всіх звільняти не будемо.

- Скільки часу займе приглядання?

- Реально є дуже багато кадрів і на всі ці посади одномоментно призначити нових людей було б неправильно. Скільки потрібно, стільки і будемо приглядатися, але кадрові зміни будуть. Я себе не обмежую якимись часовими рамками, тому що не це головне, у нас же не спорт – хто швидше звільнить когось і призначить.

- Якщо це не спорт, то чому тоді є заява, що у нас будуть найшвидше призначені керівники районів?

- Тому що у нас в Житомирі між політичними силами хороша координація. Тому я думаю, що у порівнянні з іншими областями у нас буде швидше.

- Була інформація, що 10 кандидатів, яких Ви пропонували на голів райдержадміністрацій, не пройшли погодження в Адміністрації президента.

- Це неправда.

- Чому ж у Бердичеві виставляють барикади, якщо така гарна координація?

- У Бердичеві не виступали проти «Свободи» чи проти кандидатури Побережного. Я зустрічався з представниками бердичівської самооборони – у них немає претензій до нашого представника, у них є вимога призначити їхнього кандидата і тільки його. У них немає антогонізма до представника ВО «Свобода» чи до «Свободи» як політичної сили.

3 січня біля Шевченківського РВ УМВС у м.Києві невідомі напали на народного депутата від ВО «Свобода» Андрія Іллєнка та його адвоката Сидора Кізіна

- Чи звертаються друзі, знайомі з проханням дати їм посаду?

- Виходять на мене через друзів, через знайомих, через малознайомих, з кимось я їхав в ліфті, з кимось бачився на якійсь конференції. І ці люди вважають за можливе, прийнятне, обов’язково порекомендувати якусь хорошу людину на якусь посаду. Я навмисне не займаюся розглядом таких кандидатур. Резюме всі, хто хоче подати, подають через приймальню, чи іншими офіційними листами. Але в мене є свої критерії: щоб людина не була одіозною в середовищі місцевих громад, щоб не викликала у людей якогось спротиву, негативу. До речі, наш голова бердичівської міської «Свободи» Олексій Побережний немає ніякого негативу в громаді.

- Яка «найласіша» посада, куди більше всього кандидатів проситься?

- Ходять по будь-яким посадам. Звичайно, по контролюючим посадам найбільше число «ходаків». Але різні інспекції, наділені контролюючими повноваженнями, це якраз ті посади, по яких найбільше питань у людей. Я, чесно кажучи, половину з них ліквідував би взагалі як зайві.

- Можете спростувати чи підтвердити інформацію про Ваш тісний зв'язок з Андрієм Портновим?

- Я працював в Державній комісії з цінних паперів до 2001 року, на посаді помічника голови. В цей час там працював якийсь період Андрій Портнов. Дійсно, ми з ним контактували, тому що десь приблизно однакового віку (Портнову 40 років – ред.). Він з Луганська, я зі Львова, тобто в нас може трохи інші погляди політичні та світоглядного характеру, але як юрист – він професійний хлопець. У 2002 році була компанія юридична «Портнов та партнери» і я був одним із співзасновників цієї компанії. Ми разом працювали з 2002 по 2003 роки. Потім я вийшов з цього бізнесу, створив свою окрему юридичну фірму «Кізін, Чібісов та партнери» і з тих пір якихось спільних проектів, чи якихось стосунків особливих у нас не було. Він 11 років тому, у 2003-му, пішов на державну службу, а я займався юридичним бізнесом.

- Тобто Вас не можна назвати «людиною Портнова»?

- Тоді Кучма був президентом, коли я працював в Державній комісії, то так само можна сказати, що я «людина Кучми».

- Проводиться вже якесь розслідування діяльності попередніх керівників області – губернатора Рижука, його заступника Никитюка?

- Є факти одіозні «наїздів» на бізнес, коли міліція вилучала документи, економічного терору стосовно підприємців і зараз нове міліцейське керівництво отримало від мене прохання попрацювати в цьому напрямку і вже є певні результати, я думаю, що скоро міліція їх озвучить. Але є проблема, бо кадрові зміни у нас відбулися фрагментарно: є лише новий керівник УМВС, але мають бути якісь глибші зміни в органах. Аналогічно – в прокуратурі, ми чекаємо на кадрові зміни. Тому не можна вимагати зараз якихось швидких дій в правоохоронних органах. Будуть кадрові зміни по районам, будуть призначені нові прокурори і ми все розслідуємо.

- Є своя команда, люди, яких привезли з собою?

- Зараз хочу вирішувати нагальні проблеми з допомогою радників, вже кілька призначені на громадських засадах, але я надав їм широкі повноваження. Є 5 радників, це люди з Житомира, наша команда. Наприклад, Святослав Карпович Васильчук – радник з гуманітарних питань, Максим Вілівчук, заступник голови обласної «Свободи», теж в статусі радника на громадських засадах. Є менш відомі в Житомирі люди, радники з юридичних питань, які виконують якісь не публічні функції як мої помічники-юристи. На посади, на державну службу поки що ніхто не призначений, всі на громадських засадах.

Святослав Васильчук та Сидір Кізін

- Яку зарплату будете отримувати на цій посаді?

- Ще не знаю, дружина питала за заробітну плату – я не знав, що їй відповісти.

- Хто займається піаром нового губернатора, чи є прес-секретар?

- Треба цим зайнятися, виробити якусь концепцію як повинна працювати не лише прес-служба, а й весь департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю. Він достатньо потужний по кількості людей (в штаті 26 осіб – ред.) і найближчим часом я збираю цей департамент, представників засобів масової інформації для того, щоб виробити якусь концепцію як правильно побудувати зв’язки з громадськістю, бо те що було, мені здається занадто традиційним, треба більш сучасно. Хочу, щоб я якось міг продовжувати і в фейсбук писати інформацію особисту, ту що я можу видавати, хоча зараз фізично часу немає. Треба більш активізувати соціальні мережі, Інтернет, старатися, щоб це висвітлювалося в режимі майже он-лайн, бо зараз втрачається швидкість подачі інформації.

Агітаційний плакат на парламентських виборах-2012

- Є вже кандидатура на директора інформаційного департаменту і на прес-секретаря, якщо буде така посада?

- Поки що як прес-секретар працює Марина (Чорноштан, працювала з Рижуком – ред.), якихось претензій до роботи прес-служби у мене немає. А щодо департаменту інформаційної політики, то треба подумати чи він повинен в такому вигляді існувати, чи може його якось переформатувати під ті задачі, які ми визначимо.

- У Вас є житло в Житомирі, чи плануєте перевезти сюди сім’ю?

- В Житомирі житла немає, поки що живу у відомчому готелі «Україна». У мене щойно народився син, 17 лютого, ще маленький. Сім’ю поки що не перевіз, бачимося на вихідних, серед тижня я тут. Ще не було фізично часу з’ясовувати побутові моменти, поки інші пріоритети.

- Користуєтесь своїм автомобілем чи службовим?

- Користувався своїм, але зараз без машини. Тут або ходжу пішки, або використовую службовий автомобіль «Тойота». Хочу розібратися з автопарком, бо кажуть, що є ще якісь автомобілі, але фізично поки що руки до цього не дійшли. Якщо є якийсь зайвий автотранспорт, то будемо його позбуватися. Раніше у Київ і з Києва їздив на маршрутці, але в статусі голови ОДА маршрутку використовувати не буду.

Тамара Коваль, Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі