Влада

За фактом незаконного випалювання деревного вугілля у Житомирській області відкрили 15 кримінальних проваджень

26 серпня 2016, 16:14

У Житомирській облдержадміністрації 26 серпня засідала робоча група обласної ради щодо вивчення ситуації з випалювання вугілля в області.

Про це повідомляють на сайті Житомирської облдержадміністрації.

«Представник прокуратури області повідомив, що на Житомирщині було розроблено низку заходів для проведення розслідувань кримінальних проваджень щодо незаконного випалювання вугілля. Станом на сьогодні було вилучено 41 ємність для випалювання та 47 тонн готової продукції. Також відкрито 15 кримінальних проваджень. Наразі проводяться заходи з вивезення бочок. Робоча група дала доручення профільним управління ОДА та правоохоронним органам здійснити перевірку та прозвітувати на наступній сесії обласної ради», – йдеться в повідомленні.

У коментарі Житомир.info депутат обласної ради, керівник робочої групи Олександр Ніколайчук розповів, про результати зустрічі.

«Цю продукцію вилучили в різних районах область. Ми в протоколі прописували шляхи вирішення проблеми. Суть така: відомо, що працює сьогодні щонайменше 70 своєрідних кустарних виробництв, з яких переважна більшість не має навіть примітивних документів. Відбувається самозахоплення території та налаштування незаконної діяльності. Була команда силовикам ліквідувати це все. Друге питання: провести перевірку тих, хто працює. Третє: долучити управлінню екології заборонити, поки працює комісія, видавати жоден дозвіл на проведення даної роботи. Підготувати на сесію обласної ради звернення до Кабміну, Держекоінспекції, Міністерства екології, щодо посилення відповідальності за заподіяння шкоди за випалювання вугілля та змін до законодавства в такому форматі, щоб це віднесли до першої санітарної зони. Я за те, щоб ці процеси врегулювали. Прокурор сказав, що буде створена міжвідомча комісія щодо протидії випалюванню вугілля», – зазначив Олександр Ніколайчук.

Як повідомляв Житомир.info, 8 серпня поблизу села Осикове Бердичівського району люди перекрили дорогу Житомир-Бердичів через невдоволення діяльністю підприємства з вироблення деревного вугілля. 9 серпня житомирські екологи в Ємільчинському районі демонтували бочки, які незаконно виготовляли деревне вугілля.

Фото з сайту Житомирської ОДА

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі