Влада

Медична субвенція Житомиру покриває лише 70% від потреби, але це не найгірший показник в Україні

8 травня 2018, 13:58

З метою недопущення заборгованості з виплати заробітної плати медичним працівникам Асоціація міст України просить переглянути обсяги медичної субвенції на 2018 рік.

Про це 7 травня повідомляє сайт Асоціації міст України.

«Відповідно до статті 103-4 Бюджетного кодексу України медична субвенція спрямовується на видатки місцевих бюджетів, передбачені у пункті 3 частини першої статті 89 (крім підпункту "г") та пункті 3 частини першої статті 90 цього Кодексу, для оплати поточних видатків, крім видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв. АМУ за результатами опитування найбільших міст щодо стану забезпеченості медичною субвенцією встановила, що обсяг медичної субвенції покриває 66% потреби на оплату поточних видатків закладів охорони здоров’я, не враховуючи видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв. У переважній більшості опитаних міст обсяг медичної субвенції не покриває потреб на оплату заробітної плати з нарахуваннями. При цьому міста за рахунок власних надходжень місцевих бюджетів в середньому дофінансовують 20% від потреби поточних видатків закладів охорони здоров’я. Однак цього недостатньо. З метою недопущення заборгованості з виплати заробітної плати та інших поточних видатків закладів охорони здоров’я Асоціація міст України просить Прем’єр-міністра України переглянути обсяги медичної субвенції на 2018 рік. АМУ пропонує спрямувати на заклади охорони здоров’я у містах нерозподілені коштів додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я», - йдеться у повідомленні.

АМУ також наводить дані про забезпечення медичною субвенцією у поточному році 18 міст України станом на 20 квітня 2018 року. Зокрема, обсяг медичної субвенції для Житомира – 210 млн 436,3 тис. грн, що становить 70,5% від потреби. Втім, це не найгірших показник.


Як повідомляв Житомир.info, на прес-конференції 30 березня цього року начальник управління охорони здоров’я Житомирської міської ради Марія Місюрова інформувала, що є недостатність по заробітній платі по вторинній ланці – більше 53 млн грн, і з травня вже є незабезпеченість. На сесії міської ради 12 квітня депутати проголосували за виділення з міського бюджету 990 тис. грн на виплату заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я за квітень.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: АМУ зарплата медики субвенція 
Матеріали по темі