Влада

Депутати Житомирської облради планують звернутися до Кабміну та ВР щодо встановлення відповідальності за відмову від вакцинації

3 April 2019, 09:54

Депутати на двадцять третій сесії Житомирської обласної ради VII скликання 2019 року планують звернутися до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради щодо встановлення відповідальності за відмову від вакцинації.

Проект рішення «Про звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо встановлення відповідальності за відмову від вакцинації» опублікований на сайті Житомирської облради квітня 2019 року.

«Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламентом роботи обласної ради VІІ скликання, враховуючи рекомендації постійних комісій обласної ради з гуманітарних питань від, з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів від, обласна рада вирішила: Схвалити текст звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо встановлення відповідальності за відмову від вакцинації (додається)», - йдеться в проекті рішення.

Розробник проекту рішення є депутат Житомирської обласної ради від Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Юрій Бовсуновський.

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів обласної ради щодо встановлення відповідальності

за відмову від вакцинації

«Ми, депутати Житомирської обласної ради, стурбовані ситуацією, що склалася з вакцинацією інфекційних хвороб у Житомирській області.

За час 200-літньої історії вакцинації з’явилося понад 100 вакцин від 40 різних інфекційних хвороб, а сама вакцинація перетворилась на окреме відгалуження наукових досліджень, гігіерприбутковий бізнес, предмет інформаційних воєн і проблему індивідуального вибору…

…Лікарі застерігають про небезпечні наслідки відмови від вакцинації дітей. Зокрема, існує статистика про те, скільки жителів країни захворіло на кір, але абсолютно закрита від населення інформація про кількість корових енцефалітів, пневмоній, скільки чоловік втратило зір, і, як наслідок, багато хто переконаний в тому, що кір - це легка дитяча хвороба, якою слід перехворіти в дитинстві. Тобто, ми платимо невелику ціну за те, щоби здобути імунітет, але не платимо ціну життя за набутий природний імунітет…

…Основною причиною стрімкого поширення кору в Україні називають низький рівень вакцинації від нього у попередні роки. Крім того, кричущою проблемою лишається корупційна складова у видачі фальшивих довідок про щеплення. За подання такої довідки, якщо було завдано шкоди (а в цьому випадку шкода не здоров’ю дитини, яка надала цю довідку, а шкода іншим дітям, які могли захворіти), є кримінальна відповідальність не лише за статтею про підробку документів, а й за навмисне зараження інших людей. Це майже завжди призводить до втрати спеціалістом права на професію, а у випадках, що призвели до тяжких наслідків для здоров’я громадян, може призвести і до позбавлення волі. У таких випадках необхідною є повна співпраця МОЗ з правоохоронними органами.

Ліків проти кору не існує, а запобігти хворобі можна лише вакцинацією.

Станом на 21 березня з початку 2019 року на кір в Житомирській області захворіла 1021 особа. З них - 533 дитини та 483 дорослих. Зареєстровано 10 спалахів цієї інфекції. У минулому 2018 роців області захворіло 646 осіб, в т.ч. 361 дитина.

Згідно з «Календарем профілактичних щеплень», у 2019 році в Житомирській області заплановано щепити від кору, паротиту та краснухи 12881 дитину у віці 1року та 14758 дітей у віці 6 років.

Також, в області проводиться вакцинація проти кору дітей вікових категорій старших 2 років та дітей старших 7 років, які з різних причин не були вчасно вакциновані або ревакциновані. Слід відмітити, що таких дітей завдяки проведеної в минулому році посиленої імунізації сталоу 2 рази менше.

Станом на 01 березня 2019 року із 2940 із дітей, які підлягали першому щепленню від кору, епідемічного паротиту, краснухи, із порушенням «Календаря профілактичних щеплень», вакциновано 1417 , що складає 48,2%. Із 3733 дітей 7 років і старших, друге щеплення отримали 2471, або 66,2%. Залишки вакцини ПРІОРИКС, якою проводиться щеплення від кору, паротиту та краснухи в лікувально-профілактичних закладах, складають 29059 доз…

…У ситуації відмови від вакцинації, яка призвела до тяжких наслідків здоров’я дитини, батьки мають нести відповідальність згідно із законом, аж до кримінальної. У багатьох країнах через відмову від щеплення дітей просто позбавляють медичної страховки, а батьки не отримують фінансової допомоги на неї. Проблема профілактичних щеплень та наслідків відмови від них повинна вирішуватися на законодавчому рівні. Зокрема, замість категоричної заборони відвідувати нещепленим навчальний заклад передбачити альтернативу - недопущення таких дітей лише на період епідемії і забезпечення надання освітніх послуг дистанційно.

Отже, з метою реалізації соціальних гарантій громадян України, виникають питання, які потребують врегулювання лише на рівні держави. З урахуванням вищевикладеного, пропонуємо посилити відповідальність за свідому, безпідставну відмову від вакцинації шляхом запровадження адміністративної відповідальності».

З повним текстом звернення можна ознайомитись тут

Нагадаємо, 18 березня під стінами Житомирської міської ради втретє пройшла акція «Дітям - вільний доступ до освіти». Близько півсотні батьків вкотре вимагали скасувати рішення про заборону відвідування шкіл та дитячих садочків дітям без профілактичних щеплень. 25 березня 2019 року вчетверте пройшла акція «Дітям – вільний доступ до освіти», що зумовлена забороною допуску нещеплених дітей до навчання.

Як повідомляв Житомир.info, 1 лютого 2019 у зв’язку із ускладненням епідемічної ситуації щодо захворюваності населення на кір у Житомирі вирішили не приймати до житомирських закладів невакцинованих від кору, про механізм заборони допуску невакцинованих дітей до навчання тут. 4 березня у Житомирі заборона допуску нещеплених дітей до навчання вивела майже півсотні батьків на мітинг під стіни міської ради. 5 березня під час спілкування із батьками, міський голова Сергій Сухомлин повідомив, що комісія з питань ТЕБ і НС повторно розгляне питання щодо заборони допуску нещеплених дітей до шкіл та дитсадків Житомира.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сесія облрада звернення депутати вакцинація  
Матеріали по темі