Влада

Влада Житомира планує на умовах співфінансування із державним бюджетом створити фонд житла для переселенців

7 August 2019, 15:25

Виконавчий комітет погодив зміни до міської програми соціального захисту населення, аби створити у Житомирі фонд житла для внутрішньо переміщених осіб. Завдяки цьому рішенню найбільш незахищені категорії переселенців за деякий час зможуть безкоштовно отримати квартири.

«Зазначеним проєктом рішення передбачається доповнення програми соціального захисту населення пунктом, який стосується формування фонду для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, оскільки існує постанова Кабінету міністрів України, яка передбачає здійснення цього шляхом співфінансування з місцевого та державних бюджетів – 50% на 50%. Таким чином, пропонується доповнити програму відповідним пунктом і погодити це для винесення на чергове засідання міської ради», – пояснює директор департаменту соціальної політики Житомирської міської ради Вікторія Краснопір.


«Для чого нам зараз потрібно це зробити на виконкомі? Для того, щоб ми направили на МінТОТ документ з рішенням виконкому і отримали від них гарантії, терміни і процедуру виділення коштів для того, щоб ми підготувати повноцінне рішення на сесію міської ради. Ці квартири будуть знаходитись у власності міста. Коли закінчиться війна, ці квартири залишаться у власності міста», – пояснив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

На засідання виконкому прийшли переселенці. Вони вимагали гарантій, що після виселення з готелю «Житомир», матимуть дах над головою і в подальшому їх не видворять з квартири, яку орендуватиме для них міська влада.

«Я хочу сказати за п’ять сімей, які особливо потребують житла. В нашій сім'ї інвалід першої групи, поруч сидить жінка, яка є інвалідом другої групи і яка дивиться за матір'ю, що є інвалідом першої групи. Ще жінка з п'ятьма дітьми, друга – мати-одиначка, інвалід другої групи, яка має маленьку дитину. Я вам це говорю для того, щоб ви побачили наші обличчя. Ми вам вдячні, але ми не спимо ночами, адже у нас немає житла. І якщо зараз нам місто буде знімати житло до грудня, це те, що прийняли і виділили кошти, то в грудні ми можемо залишитися ні з чим», – каже переселенка Жанна Чичирко.

Мер та директор департаменту соцзахисту заспокоїли присутніх.

«Хочу сказати, що ті гроші, які сесія проголосувала на підтримку та винаймання (житла), ми можемо закладати тільки на цей рік. Я не думаю, що у депутатів не підніметься рука, щоб продовжити цю програму», – відповів Сергій Сухомлин.

«Кожна з цих п’яти сімей відпрацьована, і департамент кожного дня працює над тим, щоб винайти житло, оскільки кошти вже закладені в бюджеті. І щодо родини Жанни Василівни, яка сьогодні тут говорила: ми підібрали три варіанта житла, зокрема, двокімнатну квартиру біля 12-ї школи (де навчається дочка Жанни Чичирко)», – додала Вікторія Краснопір.

Представники пообіцяли якнайшвидше звернутися до Міністерства з питань тимчасово окупованих територій щодо виділення співфінансування придбання квартир.

«Сьогодні ми відправляємо на МінТОТ, в п'ятницю буде засідання, до понеділка ми вже маємо отримати якусь інформацію від МінТОТ», – завершив обговорення Сергій Сухомлин.

За словами Вікторії Краснопір, на придбання квартир Житомирська міська влада планує виділити 800 тис. грн і розраховує отримати таку ж суму від держави, щоб уже до кінця 2019 року купувати житло.

Нагадаємо, майже опівночі 6 серпня Сергій Сухомлин прокоментував ситуацію з виселенням внутрішньо переміщених осіб з проданого на аукціоні готелю «Житомир».

Як повідомляв Житомир.info, 6 червня 2019 року на позачерговій сесії міськради депутати одноголосно дозволили «Фаворит Компані» за 60 мільйонів викупити готель «Житомир». На сесії міської ради 24 липня 2019 року для переселення людей з готелю «Житомир» з міського бюджету виділили компенсацію в розмірі 825 тис. грн за оренду житла та разову допомогу на проживання в гуртожитку.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: переселенці  
Матеріали по темі