Місто

Господарський суд вирішує конфлікт між ТТУ та «Житомиртранспортом»: є перше рішення

19 серпня 2019, 17:06

Конфлікт між двома комунальними підприємствами Житомирської міської ради – ТТУ та «Житомиртранспорт» - вирішується в суді.

Про це у своєму фейсбук 19 серпня написав відсторонений керівник Житомирського трамвайно-тролейбусного управління Євгеній Демчик.

«У п'ятницю Господарський суд Житомирської області визнав, що КП «Житомиртранспорт» повинне виплатити КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» 450 тисяч гривень боргу і 50 тисяч штрафних санкцій. Так, це перша інстанція, але це наша маленька перемога. Вимоги начальника КП «Житомиртранспорт» про виплату якогось боргу з нашого боку судом було відхилено», - написав Євгеній Демчик.

За словами Демчика, 450 тисяч гривень – це виручка трамвайно-тролейбусного управління, яку «Житомиртранспорт» відмовлявся повертати ТТУ.

«Ми просили повернути гроші підприємства, не один раз зустрічалися в стінах мерії, але вирішити конфлікт мирним шляхом не вийшло», - пояснює свою версію Євгеній Демчик.


Версію іншої сторони конфлікту – директора КП «Житомиртранспорт» Івана Фурлета – дізнаємося телефоном.

«Це ніщо інше, як чергова піар-кампанія Євгенія Демчика, який робить сенсацію з очевидних речей. Я неодноразово наголошував на тому, що є два договори: на обслуговування, за яким ТТУ боргує «Житомиртранспорту» гроші, і договір комісії, за яким «Житомиртранспорт» продає електронні квитки і перераховує гроші ТТУ. Станом на сьогодні КП «ЖТТУ» заборгувало за обслуговування системи порядка 700 тисяч гривень «Житомиртранспорту». Євгеній Демчик одноосібно не визнає договір обслуговування. Більше того, представник ТТУ в суді заявив, що ТТУ робить все для того, аби ми припинили надання послуг за даним договором. Це означає припинення функціонування системи електронного квитка. Я неодноразово публічно заявляв, що частина коштів, які заборгувало «Житомиртранспорт» перед ЖТТУ, по договору комісії була утримана і використана на забезпечення роботи системи електронного квитка», - пояснив Іван Фурлет 19 серпня.

Керівник КП каже - повний текст рішення Господарського суду буде оприлюднений в 20-х числах серпня, тоді можна буде ознайомитися з аргументацією суду.

«Суд розглядав відносини за договором комісії. КП «Житомиртранспорт» в повному обсязі підтверджував фактичні суми зобов'язань, і за ними заперечень від ЖТТУ не надходило. При цьому Євгеній Демчик не використовує своє право припинити дію договору комісії, який неможливо було б здійснювати, якби не функціонувала система», - говорить Фурлет.

Подавати зустрічний позов до КП ЖТТУ за договором обслуговування в КП «Житомиртранспорт» нема ні часу, ні коштів, тож керівник сподівається, що нормальна робота між двома комунальними підприємствами налагодиться після притягнення Євгенія Демчика до дисциплінарної відповідальності.

Нагадаємо, 23 липня 2019 року мер Житомира Сергій Сухомлин підписав розпорядження про проведення службового розслідування та відсторонення від посади на час проведення перевірки (з 24 липня по 7 серпня) начальника ТТУ Євгенія Демчика, а 26 липня до адмінприміщення ТТУ на Вітрука, 11 викликали поліцію через те, що минуле керівництво відмовлялося передати печатку та Статут підприємства новому в.о. начальника Максиму Манухіну.

Як повідомляв Житомир.info, 15 липня 2019 року в прес-центрі міської ради відбулося засідання наглядової ради КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління», члени якого проголосувала за доручення контрольно-аналітичному відділу провести перевірку в ТТУ. 17 липня в ТТУ сталася суперечка між керівництвом підприємства та аудиторамиміської ради, які прийшли перевіряти документацію. 19 липня після 14:00 мер Житомира на своїй сторінці у Facebook заявив, що «через раптову хворобу директора ТТУ» довелося відкласти підписання угоди з ЄБРР щодо отримання 2 млн євро грантових коштів. У відповідь Євгеній Демчик, не добираючи слів, звинуватив мера у брехні.

Євгеній Демчик керує ТТУ з 10 вересня 2018 року. В лютому 2019 Євгеній Демчик отримав догану від мера Житомира, а в травні 2019 – другу догану. Зараз Корольовський районний суд розглядає два позови Євгенія Демчика до мера Житомира Сергія Сухомлина та Житомирської міської ради про визнання протиправними та скасування розпоряджень щодо дисциплінарного стягнення.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ТТУ Житомиртранспорт Демчик Фурлет суд  
Матеріали по темі