Суспільство

​Сільрада в Житомирській області зробила дорогу сольовою сумішшю, від якої в’яне трава і сохнуть дерева

25 серпня 2019, 10:42

У селі Дідовичі Новоград-Волинському району Житомирської області, через яке проходить траса Київ-Чоп, зробили дорогу із суміші, призначеної для зимового посипання магістралей.

Про це йдеться у вечірньому випуску ТСН за 23 серпня 2019 року.

«На узбіччі вже посохла трава і дерева, поряд є криниці, тому селяни бояться за здоров’я і довкілля. Щоби з'ясувати ситуацію, знімальна група ТСН вирушила на місце події разом зі спеціалістом-екологом із науково-дослідного дорожнього інституту», - йдеться у випуску.

На дорозі лежить не простий відсів, а суміш з сіллю для зимового утримання дороги. Селищна голова Дідовичів Тамара Мосійчук стверджує: відсоток солі в суміші не перевищує 10%.

Журналісти демонструють лист виконкому Дідовицкої сільської ради начальнику ДЕУ з проханням надати спонсорську допомогу кам’яного пилу та інших відходів для поточного ремонту сільських вулиць кількістю до 100 тонн.

«Це ДЕУ №632, яке знаходиться на нашій території, і ми попросили цю спонсорську допомогу», - говорить Тамара Мосійчук.

Завідувачка відділу екології та земляного полотна ДП «Держдор НДІ» Наталія Харитонова таке бачить уперше.

«На мою думку, це не економічно і не екологічно. Це не те використання, щоб ремонтувати, латати ями. Для цього в Україні є стандарти. Жодна суміш не містить ні солей, ні інших хлоридів. Її призначення зовсім інше», - говорить фахівець.

Щоб придбати таку ж кількість інших матеріалів, в села немає грошей. Тож якщо люди не почнуть скаржитися на здоров'я та шкод довкіллю, кількасот метрів солончака так і залишать лежати, — резюмують журналісти 1+1.


Нагадаємо, в грудні 2016 Житомир.info розбирався, чому житомирські дороги посипають не піском, а відсівом, який пошкоджує лобове скло автомобілів. У 2017 підприємців Романівського району Житомирської області настільки обурив стан доріг району, що вони вирішили почати ремонтувати їх власним коштом.

Як повідомляв Житомир.info, у березні 2019 на дорозі між селом Романівка на містом Чуднів Житомирської області ями латали відсівом, купленим місцевими підприємцями, а в серпні 2019 в Житомирській ОДА створили штаб при ускладненні руху на дорогах та закупили протиожеледні матеріали.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: дорога сольова суміш Дідовичі яма  
Матеріали по темі