Місто

​Патрульні пояснили, чому не погоджують захід «ПАРКування Соборного» на найбільшому майдані Житомира

10 September 2019, 16:06

Представники управління патрульної поліції пояснили, які саме зауваження вони мають до проєкту «ПАРКування Соборного» і чому не надають погодження на тимчасову зміну організації дорожнього руху на найбільшій площі міста. Інспектори пояснюють: частина зауважень є незначними. Найбільше запитань у патрульних до перехрестя, яке виникне в результаті впровадження проєкту.

«Основним нашим зауваженням є концепція організації дорожнього руху, а саме реалізація в частині виїзду з вулиці Київської та перехрестя з вулицею Перемоги. Раніше у нас здійснювався виїзд з вулиці Київської безпосередньо на велике коло, так само було із вулиці Перемоги окремим виїздом було організовано рух на велике коло. В даному проєкті зазначається, що коло буде зміщено, тим самим воно буде зменшено, і буде організовано додаткове перехрестя Київська-Перемоги. Такого формату організація призводить до того, що водіям, які рухаються вулицею Київською в напрямку майдану Соборного для виїзду на коло потрібно перетнути три смуги руху, щоб здійснити рух ліворуч. Тобто, водій перетинає одну смугу руху в напрямку Перемоги, потім другу, потім третю смугу в напрямку самого кільця, щоб зайняти згідно з правилами дорожнього руху крайнє праве положення після завершення маневру. Даний майдан є найбільш навантаженою і найбільшою транспортною розв’язкою міста, куди виходять всі основні магістральні вулиці міста (Велика Бердичівська, напрямок з Чуднова, вулиця Перемоги, вулиця Київська, а також є розв’язка парку та будинку правосуддя). Враховуючи велике навантаження транспорту та те, що потік транспорту у години пік, та й не тільки в години пік, але й у звичайному циклі руху є дуже великим, виконати лівий поворот водіям буде вкрай важко. І в цьому місці створюється надзвичайно небезпечне перехрестя. Тобто, втіленням даного проєкту ми самі створюємо аварійно-небезпечну ділянку, яких, на превеликий жаль, у нас в місті Житомирі й без того достатньо», - пояснює старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції в Житомирській області Олександр Довбиш.


У поліції також розповіли, що вже обговорили частину своїх зауважень до проєкту, але остаточно погодити його поки не можуть. Щойно вказані недоліки новоутвореного перехрестя виправлять, правоохоронці готові дати «зелене світло» реалізації «ПАРКування Соборного».

«Сьогодні ми спілкувались із представниками міської ради. Деякі зауваження вже виправлено: мається на увазі розміщення дорожніх знаків, приведення до норм відповідності ширини проїзної частини. Але це – доволі дрібні зауваження. З приводу організації руху за будинком правосуддя, то там питань немає, зміни вносяться буквально за годину-півтори й можна втілювати. Проте з приводу перехрестя вулиці Київської та Перемоги ми так і не змогли дійти до якогось рішення. Тобто, на даний час проєктанти повинні переглянути дане перехрестя і надати нам вже внесені зміни на погодження, які б зробили це перехрестя безпечним для водіїв та учасників дорожнього руху», - каже Олександр Довбиш.

За словами патрульних, вони не намагаються загальмувати реалізацію проєкту «ПАРКування Соборного», а передусім дбають про безпеку учасників дорожнього руху.

«Ми так само зацікавлені у введенні реформацій в місті, так само зацікавлені у впровадженні більш комфортних умов, у введенні нових змін і підтримуємо рух до покращення, до європейських стандартів, як в безпеці дорожнього руху, так і в забезпеченні більш комфортного простору для проведення масових заходів, а також святкування визначних дат», - запевняє старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції в Житомирській області Олександр Довбиш.

Нагадаємо, захід «ПАРКування Соборного» у центрі Житомира опинився під загрозою зриву, бо поліція не дає погодження на зміну дорожнього руху.

Як повідомляв Житомир.info, 4 вересня члени виконкому погодили проведення у Житомирі «Європейського тижня мобільності», задля якого з 16 по 22 вересня на майдані Соборному мали змінити рух транспорту. Під час обговорення члени виконкому підтримали пропозицію Руслана Годованого: доповнити проєкт рішення пунктом, що у разі відсутності погодження поліції тимчасової зміни руху, даний захід на майдані Соборному не проводити, а провести його за іншою локацією, яка не потребує зміни руху.

Відеоваріанти реконструкції центральних житомирських майданів тут. Який вигляд мали житомирські майдани Соборний та Перемоги у травні 2019 року, дивіться тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: мобільність ПАРКування Соборний транспорт рух поліція безпека руху  
Матеріали по темі