Місто

​Житомирським школярам показали виставу про булінг

29 November 2019, 16:26

29 листопада в рамках всеукраїнської акції «16 днів без насилля» у житомирському Палаці культури показали виставу про булінг «Дивний час 12-21». Про цькування, залякування та приниження школярам зі сцени розповідали їх однолітки.

«Наразі булінг у навчальних закладах та сім'ї дійсно дуже розповсюджений тому, як протидія цьому ми показуємо для школярів таку виставу соціального характеру. Актори у нас – діти, це вихованці студії театру «Д. У. М. К. А.». Наймолодшому 6 років, а найстаршому 14 років» , - говорить директорка КП « Палац культури» Наталія Чісліна.


Проблема булінгу актуальна в багатьох країнах світу. На жаль, Україна не виняток. У сьогоднішній виставі розповідали історії, які актори привезли з іншої країни.

«Всі історії поєднані в одну просто, висмикнуто звідти, звідти, але це одна болюча історія з життя сьогодення, життя дітей, з чим вони зіштовхуються в школі, вдома, на вулиці. Цього року ми з дітьми їздили до Грузії в театральний табір, і цю виставу ми почали робити ще там. Це був спільний проєкт дітей з Тбілісі та дітей з Житомира, і історії, які лунають зі сцени - це більшість це історії ось тих дітей. На нашу думку, діти мають подивитися ці сторони» , - розповідає керівник дитячої студії театру «Д. У. М. К. А.» Олег Яценко.

Школяр Єгор розповів, що знає про булінг, адже у його класі таке явище трапляється.

«Булінг - це коли дитину ображають, обзивають, можуть бити. Є різні види булінгу. У нас у школі дружній колектив, але не завжди. Ось у нашому класі іноді буває таке явище, як булінг. Може бути таке, що діти щось не поділили або мають різні думки, бажання, мрії інтереси, і через це відбувається бійка» , - ділиться школяр Єгор.

А ось школярка Уляна випадки булінгу пояснила жорстокістю дітей у 21 сторіччі.

«Це коли дітей принижують інші, і це дуже погано, я вважаю, це неприпустимо. У моєму класі такого немає, стосовно школи не знаю, але сподіваюся, що також немає. Просто у наш час дуже жорстокі діти, навіть не знаю, чому, можливо, зараз такий час» , - говорить Уляна.

Нагадаємо, за період з 15 по 22 листопада поліцейські Житомирської області оформили 200 адмінпротоколів за насильство у сім’ї. А з 25 листопада у Житомирі та Житомирському районі почали працювати мобільні групи поліції, які оперативно виїжджатимуть на сімейні розбірки.

Як повідомляв Житомир.info, 16 жовтня 2019 року у Житомирській області вчительку судили за цькування школяра: визнали винною, але не покарали.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: булінг цькування вистава палац культури  
Матеріали по темі