Влада

Як звільняли та призначали заступника Житомирського міського голови

18 грудня 2019, 16:53

18 грудня на черговій сесії Житомирської міської ради депутати своїм рішенням звільнили заступника міського голови з питань транспорту Дмитра Ткачука та призначили нового – Олександра Шевчука.

«Я поважаю Дмитра Ткачука. Він багато зробив і міг би ще багато чого зробити, але є час, коли потрібно приймати й таке рішення», – сказав міський голова.

«Не буду багато говорити, тим паче чогось пафосного, про те, що зроблено чи не зроблено. Це така філософія про напівповну склянку. Я вважаю, що вона дійсно напівповна, хоча багато чого можна було і варто робити. Але, якщо таких передумов і волі немає, я готовий піти з займаної посади. Я про це вже говорив, за крісло триматися, як багато хто намагається прив'язати ярлик, точно не буду. Я прийшов робити, й скільки була ця підтримка, ми робили», – говорить Дмитро Ткачук.


Депутати пропонували Дмитру Ткачуку свою підтримку, проте той відповів, що у такій ситуації, вважає рішенням про звільнення виправданим. Депутат Влад Пучич виразив занепокоєння, говорить, що претендентів на цю посаду не бачить.

«Я не готовий і не буду підтримувати звільнення Дмитра Ткачука з простої причини: я вважаю, що на цій посаді було ефективно і багато зроблено, не бачу альтернативи. Найголовніше – я усвідомлюю, що є загроза згортання тих реформ, що вдалося запустити, чи ті, що запускаються у місті Житомирі», – наголосив депутат Житомирської міської ради Влад Пучич.

23 депутати проголосували «за» звільнення Дмитра Ткачука з 21 грудня 2019 року. Мер подякував йому за роки праці. Після чого депутат від «ББП» Влад Пучич заявив про вихід з фракції, його прикладу послідував Іван Фурлет, який до своєї промови додав заяву на звільнення з посади керівника КП «Житомиртранспорт».

«Нами спільно було зроблено багато непростої роботи, закладено фундамент, окреслено вектор руху і визначено завдання до реалізації. Протягом цих, на диво коротких, 3-х років були перемоги, відзнаки, помилки і новий досвід, яким я радо ділився з іншими. Однак, за публічною оцінкою міського голови, найбільшим провалом у місті є проєкт впровадження електронного квитка. Мені, відверто, важко це прийняти, оглядаючись на той капітал довіри людей, що я залучив у процесі втілення змін. Проте я відчуваю персональну відповідальність за отримання такої оцінки реалізації проєкту. Крім того, найближчий рік за рішення щодо розвитку транспортної галузі будуть відповідати інші люди. На жаль, сьогодні не маю певності, чи вони дотримуватимуться визначених принципів і продовжать довгострокову стратегію. І, на мою думку, справедливо надати їм всю повноту свободи прийняття рішень. Приєднуюся до заяви свого колеги Влада Пучича про вихід з фракції «ББП» і, дослухаючися до слів, які ще рік тому казав Сергій Іванович, ви мені сказали, прошу звільнити з посади КП «Житомиртранспорт», надаю відповідні заяви», – заявив Іван Фурлет.

Претендент на крісло заступника Олександр Шевчук заявив, що планує далі втілювати транспортні реформи.

«Мені здається, мешканцям міста без різниці, хто буде на посаді – Ткачук чи Шевчук. Вони хочуть якісне та безпечне перевезення у громадському транспорті та якісніші дороги у місті. Це дві сфери, які на сьогодні є найбільш актуальними й є одні з важливіших. Найголовніше питання для заступника – це забезпечення цих двох напрямків. Впевнений, що дуже багато зроблено для цього, а також впевнений, що логічно довести ці проєкти до логічного кінця. Не відомо мені, через які причини не дійшло у нас до кінця питання про електронний квиток, багато питань до «карти житомирянина». Транспортна мережа у нас сьогодні теж, не говорю, що не підтримую бачення Дмитра Григоровича, але я не погоджуюся з тією транспортною мережею, яка розроблена управлінням транспорту. Чому ви не знайшли, якогось консенсусу в процесі розробки однієї-єдиної мережі, це дуже важливо для міста. Повторюсь, зроблено багато, будемо рухатися у цьому напрямку», – каже Олександр Шевчук.

Опісля депутати проголосували за призначення Олександра Шевчука заступником мера Житомира з 24 грудня 2019 року.

Нагадаємо, 26 листопада 2019 року на сайті міської ради опублікували проєкт рішення сесії про звільнення заступника мера Дмитра Ткачука. 6 грудня міська рада оприлюднила проєкт рішення сесії про призначення заступником мера Олександра Шевчука.

Як повідомляв Житомир.info, міський голова Сергій Сухомлин пропонував депутатам призначити Дмитра Ткачука на посаду заступника з питань транспорту у листопаді 2015 року.

«Це буде гарна можливість звести все в єдиний стратегічний документ і попрацювати нарешті над розвитком, а не збереженням і добиванням», – зазначив тоді у своїй промові Дмитро Ткачук.

Питання звільнення Дмитра Ткачука з посади заступника мера мали розглядати на черговій сесії Житомирської міської ради 31 жовтня 2019 року, але мер запропонував зняти питання із розгляду, оскільки його заступник не написав заяви на звільнення, й депутати підтримали цю пропозицію. Одразу після голосування до трибуни вийшов сам Дмитро Ткачук: пояснив, чому не писав заяву на звільнення, і заявив, що готовий це зробити, і після виступу заяву таки написав. Наприкінці сесії Сергій Сухомлин поставив на голосування пропозицію про повернення до питання звільнення заступника, але її підтримали лише 6 депутатів з 30 присутніх.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: звільнення призначення Ткачук Шевчук  
Матеріали по темі