Місто

У Житомирі п’ятьом родинам переселенців вручили ключі від новопридбаних квартир для тимчасового проживання

20 січня 2020, 18:40

У Житомирі 20 січня п'ять сімей переселенців отримали ключі від квартир для тимчасового проживання. У 2019 році міська рада закупила шість таких помешкань на умовах співфінансування з державою. Одна родила отримала квартиру минулого року.

За словами міністерки у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Оксани Коляди, серед основних стратегічних цілей діяльності уряду - повноцінна інтеграція переселенців в інші громади.

«У нас, як у міністерства, є основний обов'язок – підтримувати такі громади, тому, власне, ми активізуємо роботу і шукаємо шляхи наповнення державної програми щодо підтримки тих громад, які спромоглися, захотіли і підтримують внутрішньо переміщених осіб. Житомирська область і місто Житомир є яскравим прикладом такої допомоги. І робота, напевно, завершиться не просто врученням ордерів на квартири, але це достатньо серйозний крок, який, повірте, здійснюється не всюди», – зазначила міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда.

«На співфінансування по цій програмі ми витратили 41% з міського бюджету. Але ми розуміємо, що шість сімей стануть трошки щасливішими від цієї події, і це надія для інших», – додає Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.


Житло надається родинам за рейтингом, як це прописано у постанові Кабінету Міністрів.

«Є критерії пріоритетності, зокрема, сім'ї з дітьми, непрацездатні, особи з інвалідністю. І загальні критерії, в яких враховується дохід і якщо у складі сім'ї є діти, які мають статус постраждалих внаслідок воєнних дій. Квартира надається до одного року з можливістю продовжити цей термін. Через рік звертається сім'я і продовжує, якщо не змінився її статус і якщо не набули іншого місця проживання чи у не одержали у власність житло», – розповідає начальниця відділу по обліку та розподілу жилої площі міськради Надія Сидун.

Нагадаємо, на засіданні міськвиконкому 15 січня 2020 року прийняли рішення про надання п’яти квартир родинам переселенців для тимчасового проживання.

Як повідомляв Житомир.info, у листопаді 2019 на житло для шести родин переселенців, які мешкають у Житомирі, уряд виділив 1,8 млн грн. На початку грудня у міськраді повідомили, що одна з родин переселенців, яка мешкає у готелі «Житомир», потрапила до рейтингу тих, які отримають тимчасове житло.

7 серпня виконком погодив зміни до міської програми соціального захисту населення, аби створити у Житомирі фонд житла для внутрішньо переміщених осіб. Завдяки цьому рішенню найбільш незахищені категорії переселенців за деякий час зможуть безкоштовно отримати квартири. Директор департаменту соціальної політики Вікторія Краснопір тоді зазначала, що рішенням «передбачається доповнення програми соціального захисту населення пунктом, який стосується формування фонду для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, оскільки існує постанова Кабміну, яка передбачає здійснення цього шляхом співфінансування з місцевого та державних бюджетів – 50% на 50%».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: переселенці квартира житло  
Матеріали по темі